Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації

54050 м. Миколаїв, вул.Янтарна, 61

64-47-72

Начальник управління: Пруткевич Наталія Анатоліївна

часи роботи: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 15-45, обідня перерва з 12-00 до 12-45


 

Веб-сторінці Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації

Керівництво управління та графіки прийому

Історія, місцезнаходження, функції та повноваження управління

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

До відома громадян!

Правова допомога

Адміністративні послуги

Районні програми та хід їх виконання УСЗН

Очищення влади


Спостережна комісія
Вакансії
Протидія домашньому насильству
Протидія торгівлі людьми
Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету
Звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету
Доступність будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
РЕЄСТР галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них

  Конкурс для осіб з інвалідністю! Оголошено прийом заявок на участь у Міжнародному конкурсі емблем на тему: «Перетворення».
Формат: PDF | Добавлен: 11/09/2019 08:14:12
116Kb Скачать скачать

Ризики "тіньової" зайнятості або переваги трудового договору


 

УПРАВЛІННЯ  СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІТОВСЬКОЇРАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВОДИТЬ ТЕЛЕФОННІ «ГАРЯЧІ» ЛІНІЇ

З 10-00 год. ДО 11-00 год.  ПО ТЕЛЕФОНУ 64 47 72

 


ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ ! 


ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЇ! 


 

  Атестація робочих місць за умовами праці – пріоритетний напрямок у досягненні виконання питань соціального захисту працюючого населення
Формат: DOC | Добавлен: 14/11/2016 13:46:37
30Kb Скачать скачать

Розмежування трудових і цивільно-правових договорів, заснованих на трудовій діяльності осіб, на практиці має велике значення, оскільки їх змішування може спричинити неправильне застосування законодавства.

Ускладнює ситуацію схожість понять «трудовий договір» та «трудова угода», які насправді позначають зовсім різні за своєю природою трудовий та цивільно-правовий договори, які по-різному укладаються, змінюються, розриваються та створюють відмінні один від іншого правові наслідки. У випадку виникнення конфлікту між сторонами укладеного договору необхідно чітко визначитись, який вид договору між ними був укладений, позаяк законодавство про працю поширюється тільки на осіб, що уклали трудовий, а не цивільно-правовий договір.

Так якому договору віддати перевагу? Трудовий договір, як правило, укладається на невизначений строк (безстроково). Проте в окремих випадках він може укладатися і на певний строк або на час виконання певної роботи.

Цивільно-правовий договір застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Якщо за трудовим договором працівник виконує роботу під керівництвом роботодавця і останній зобов’язаний організовувати роботу та забезпечувати процес її виконання, то за цивільно-правовим договором підряду особа виконує замовлення самостійно або із залученням інших виконавців, розпоряджаючись робочим часом на власний розсуд. Підрядник сам організовує свою роботу, визначає час початку і закінчення щоденної роботи, розподіляє час роботи і її тривалість на свій розсуд.

Таким чином, укладення, виконання та припинення (розірвання) трудової угоди регулюється цивільно-правовим законодавством, а трудового договору — законодавством про працю. Отже, до одного виду договору не можна застосовувати норми, що регулюють інший вид договору.

Оплата праці за трудовим договором є гарантованою. Крім того, держава гарантує працівникові, що розмір заробітної плати не може бути меншим від мінімального розміру заробітної плати, встановленого законами України, так само як і оплата роботи в нічний час, у вихідні, святкові та неробочі дні, надурочної роботи і т. ін. здійснюється за законодавчо визначеними нормами.

При укладенні договору підряду виконавець отримує за виконану роботу винагороду, розмір і порядок виплати якої визначається сторонами у договорі за взаємною згодою. Законодавчі гарантії щодо оплати праці осіб, які працюють за договором підряду, на виплату винагороди не поширюються.

Законодавством про працю обов’язок забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, покладається на власника (ст. 141 КЗпП).

За договором підряду виконавець у процесі роботи використовує свої матеріали і свої засоби, якщо інше спеціально не обумовлено у договорі.

У законодавстві про працю передбачено і право працівника на відпочинок. Крім вихідних днів, надається ціла низка оплачуваних відпусток (щорічна основна та додаткова відпустки, у зв’язку із навчанням, соціальні відпустки). Такі гарантії не поширюються на виконавців робіт за договором підряду.

Працівники, прийняті на роботу за трудовим договором, підлягають обов’язковому соціальному страхуванню, внески на яке сплачує підприємство, що забезпечує у подальшому виплату допомоги в разі тимчасової непрацездатності, по вагітності, пологах і догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги у зв’язку з народженням дитини та на поховання.

Особи ж, які виконують роботи за договорами підряду, беруть участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах, що не породжує автоматичної виплати допомоги, про яку йшлося вище.

Законодавством про працю на власника підприємства покладається обов’язок створення безпечних і нешкідливих умов праці.

За роботу у важких та шкідливих умовах праці встановлено режим пільг та компенсацій; охороняється праця жінок та осіб до 18 років тощо.

За договором підряду у цивільному законодавстві вимог щодо створення замовником безпечних і нешкідливих умов праці не передбачено.

Підсумовуючи доцільно зауважити, що певні переваги цивільно-правових форм найму здебільшого існують для наймачів чи роботодавців. Однак працівникам, котрі можуть спокуситися на дуже незначні переваги цивільно-правових форм найму, слід пам’ятати, що суттєво незахищеними залишаються їх права та інтереси як фактичних виконавців, що зголошуються для роботи за трудовими угодами. Адже у разі виконання цивільно-правових договорів не діють гарантії, які встановлені законодавством про працю України.

УСЗН Вітовської РДА

  Вам заборгували виплату заробітної плати?
Формат: DOC | Добавлен: 15/11/2016 15:19:59
27Kb Скачать скачать
  Компенсація роботодавцю ЄСВ за створення нових робочих місць
Формат: DOCX | Добавлен: 16/11/2016 15:45:51
14Kb Скачать скачать
  Навчання з охорони праці - запобігання нещасним випадкам на виробництві
Формат: DOCX | Добавлен: 16/11/2016 15:46:30
15Kb Скачать скачать

 

Звернення до керівників підприємств, установ та організацій Миколаївської області, голів профспілкових організацій


РЕЄСТР ДЕРЖАВНИХ ТА НЕДЕРЖАВНИХ НАДАВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ