Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Про важливі питання в смт. Первомайське з перших вуст

09/10/2017

Голова райдержадміністрації Олександр Демчук 6 жовтня завітав до Первомайської селищної ради з метою привітати поважних мешканців селища зі святом Дня людини похилого віку та прийняти участь в святкових заходах з цього приводу.

Кожний візит до населеного пункту – це можливість поспілкуватись з громадою та її представниками. Відвідання смт. Первомайське не стало виключенням. Очільник району завітав до Первомайської опорної загальноосвітньої школи де зустрівся з її директором Світланою Клапушинською та селищним головою Василем Бєлашовим, які озвучили голові РДА перелік питань, які потребують вирішення.

Бєлашов В.А.: Олександр Миколайович, в селище вже не один десяток років існує проблема з водопостачанням. Мешканці п’яти вулиць живуть без централізованого водопостачання. Для селищної ради це непідйомна сума.

Демчук О.М. Так, проблема серйозна. Дивує той факт, що впродовж 60-ти років існування селище дане питання так і не було вирішене. Будівництво нової водопровідної мережі в смт. Первомайське по вулицям Набережній, Отамана Григор’єва, Мельничній, Лесі Українки, Козацький Вітовського району Миколаївській області буде проводитись на основі співфінансування. На минулій сесії районної ради, що відбулась 20 вересня, з районного бюджету виділено 801тис.056грн., ще 700тис.000грн. субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів (депутат Верховної ради України Олександр Жолобецький) та 140тис.000грн. кошти з бюджету селищної ради. В загалом нова водопровідна мережа коштуватиме 1млн.641тис.056грн.

Бєлашов В.А.: Дуже хвилює питання стану дорожнього покриття від автошляху Калинівка - Снігурівка (Т 15-08) в смт. Первомайське і далі по вулиці Гетьмана Мазепи. На цій вулиці знаходяться Опорна школа, Палац культури, бібліотека, селищна рада.

Демчук О.М.: проблеми з дорогами, нажаль, є не тільки в Первомайській селищній раді, а й по всій Україні. Проте це питання вже вирішується. Депутати районної ради погодили виділення коштів з районного бюджету на поточний ремонт дорожнього покриття на ділянці від Т15-08, вул. Гетьмана Мазепи до вул. 40 років Перемоги в сумі 1млн.199тис.874грн.

Щодо забезпечення безпеки перевезення дітей, окремо варто відзначити виділення з районного бюджету 200тис.000грн. для виготовлення робочого проекту "Будівництво переїзду на км 378 перегону Новопетрівка-Засілля у Миколаївській області".

Бєлашов В.А.: Олександр Миколайович, не менш хвилюючим питання подальшої долі місцевої  амбулаторії.

Демчук О.М.: я неодноразово наголошував на тому, що медичні послу, незалежно від того де їх надають, повинні бути якісними, в комфортних приміщеннях. Ваша амбулаторіє не є виключенням. Як Вам відомо проект Капітального ремонту лікувального корпусу (утеплення фасадів та ремонт покрівлі) амбулаторії загальної практики сімейної медицини в смт. Первомайське буде реалізовано за рахунок співфінансуванням кошти державного фонду регіонального розвитку (2млн.460тис.148грн.), кошти районного (1млн.416тис.554грн.) та селищного (223тис.846грн.) бюджету. Загальна сума проекту – 4млн.100тис.548грн.

Ще виділено 146тис.093грн. на заміну газового обладнання та комерційного вузла обліку витрат природного газу в топковій амбулаторії; 85тис.667грн – передбачено для виконання робіт з поточного ремонту першого поверху лівого крила амбулаторії; та ще 100тис.000грн. для придбання відомчого житла для лікаря.

Бєлашов В.А.: Ви сьогодні відвідували дитячий садок і бачили, що ми вже встановили нові вікна, на які з районного бюджету було виділено 100тис.186грн. Та все ж залишається питання з ремонтом.

Демчук О.М.: На сьогоднішній день, зі свого боку, ми зробили все,що від нас залежало. Депутати районної ради підтримали ініціативу райдержадміністрації та виділили з районного бюджету 225тис.000грн. для виготовлення робочого проекту "Капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу смт. Первомайське Вітовського району Миколаївської області". Він вже готовий і проходить експертизу. Чекаємо.

Під час спілкування голови райдержадміністрації Олександра Демчука з селищним головою Василем Бєлашовим та директором Первомайської опорної школи Світланою Клапушинською також було обговорено ряд питань освітянської сфери зокрема, щодо необхідності проведення ремонтних робіт санвузлів для дівчаток та хлопчиків.

Демчук О.М.: Так проблема є, але вона вирішується. На сьогоднішній день вже тривають роботи з поточного ремонту санвузлів Засільської філії Первомайської ЗОШ І-ІІ ст., на що з районного бюджету виділено 199тис.980грн.. А на пленарному засіданні сесії районної ради, що відбулось 20 вересня, для поточного ремонту санвузлів Первомайського опорного навчального закладу виділено 199тис.057грн.

Окремо Олександр Демчук зазначив, що на загальні потреби Первомайської опорної школи з районного бюджету в цьому році було виділено 1млн.628тис.575грн. Це – ремонт покрівлі Первомайської ЗОШ (132тис.405грн.), обстеження та оцінка технічного стану будівлі ЗОШ (295тис.340грн.), проектні роботи з утеплення фасадів школи (95тис.990грн.). Також з метою вивчення технічного стану школи та ефективності споживання будівлею енергії на сесії були виділені кошти в сумі 24тис.700грн. на оплату послуг з енергоаудиту.

По завершенню розмови Василь Бєлашов та Світлана Клапушинська подякували Олександру Миколайовичу за небайдужість та участь в житті Первомайської селищної ради.

Варто зазначити, що реалізація зазначених проектів стала можливою за умов співфінансування з селищним бюджетом. Так для виготовлення проектно-кошторисної документації по утеплення фасадів дитячого садка в смт. Первомайське з селищного бюджету виділено 97тис.146грн. На проектно-кошторисну документація для ремонту дороги від дороги Калинівка - Снігурівка до ПК 18+63 в смт.Первомайське – 238тис.254грн. Виготовлення робочого проекту з реконструкції системи водопостачання вулиць Сінна, Нагорна, Степова – 61тис.905грн. Для реконструкції вуличного освітлення було виділено – 75тис.грн. Для придбання відомчого житла для лікаря – 100тис.грн.

Вітовська РДА

Всі новини →