Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Боротьба громади за майно колишнього с/г-кооперативу у Пересадівці триває

11/10/2017

10 жовтня, голова Вітовської райдержадміністрації Олександр Демчук завітав до села Пересадівка Воскресенської селищної ради з метою розібратись в проблемі, яка вже не один рік їх об’єднує.

На особистий прийомі 27 вересня до голови Вітовської райдержадміністрації записався Євген Михайлів який передав звернення від імені мешканців села Пересадівка Воскресенської селищної ради з проханням вивчити питання пов’язане з перерозподілом, використанням та подальшою долею майна, та земель колишнього сільськогосподарського виробничого кооперативу «Родіна».

Суть звернення полягала в наступному: все розпочалось в 2002 році з реорганізації СГВК «Родіна», балансова вартість майна якого, після уточнення, склала 17млн.674тис.655грн. До пайового фонду на 1187 членів виділили майна на суму 5млн.659тис.371грн. в тому числі 10га тепличного комплексу, які вони передали під 1% в оренду новоутвореному, після реорганізації сільськогосподарського виробничого кооперативу, ПСП «Родіна». В серпні 2008 року засновник ПСП «Родіна» через рішення Господарського суду Миколаївської області отримав право власності на вищезазначений тепличний комплекс. Після чого цей комплекс перепродавався ще декілька разів.

По цим фактам в слідчому управлінні, на той час, ще УМВС в області було порушено кримінальну справу. Також зазначається про факти нищення тепличного комплексу новими власниками.

Заявники зазначають, що останнім відомим власником комплексу є ТОВ «Родіна-Агро», які відомі райдержадміністрації за фактом протиправного використання земельних ділянок площею 622,498га. По даному факту в 2014 році між товариством та сільською радою було складено угоду про добровільну сплату нарахованих збитків в сумі 400тис.грн., проте було сплачено лише 220 тис.грн.

Ознайомившись зі зверненням очільник району прийняв рішення про необхідність проведення зустрічі між представниками постраждалих пайщиків, ТОВ «Родіна-Агро», селищною владою, представниками поліції та прокуратури. Про що всіх було відповідно попереджено.

З числа запрошених на зустріч з головою РДА прийшли мешканці села, виконуюча обов’язки старости Ірина Бєгліца, адвокат Євген Михайлів та представник районної поліції. В зв’язку з тим, що прокуратура та керівництво ТОВ «Родіна-Агро» проігнорували запрошення, громада вирішила звернутися вже до голови облдержадміністрації Олексія Савченко та голови обласної ради Вікторії Москаленко та провести зустріч з представниками громади, на яку запросити керівників обласної прокуратури , обласного управління національної поліції та керівника ТОВ «Родіна-Агро».

Боротьба громади триває.

Більше фото ТУТ

Вітовська РДА

Всі новини →