Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

КОЛДОГОВІРНА КАМПАНІЯ 2018 РОКУ

22/12/2017

Наближається до кінця 2017 рік, а значить і питання укладання колективного договору на новий період або розробка змін і доповнень до діючого колективного договору не за горами.

У зв’язку з цим, управління соціального захисту населення райдержадміністрації нагадує основний алгоритм процедури укладання колективного договору, про що більш детально викладено у Законі України «Про колективні договори і угоди».

Колективний договір є локальним нормативним актом, який у відповідності з чинним законодавством України регулює на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності виробничі, трудові та соціально-економічні відносини, забезпечує соціально-правовий захист працівників, узгоджує інтереси працівників та власника або уповноваженого ним органу.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи та укладається між власником або уповноваженим ним органом і профспілковим комітетом з дотриманням норм чинного законодавства та норм, установлених Генеральною, галузевими, регіональними угодами, як мінімальних гарантій.

Укладенню колективного договору передують колективні переговори.

Будь-яка із сторін переговорного процесу, не раніш як за три місяці до закінчення строку дії колективного договору, або у строк, визначений цим документом, письмово повідомляє іншу сторону про початок переговорів.

Друга сторона протягом семи днів повинна розпочати переговори.

Для ведення колективних переговорів і підготовки проекту колективного договору (чи змін до нього) сторони створюють на паритетній основі комісію із повноважених представників.

Комісія після завершення переговорів, формує проект договору і передає його на обговорення в структурних підрозділах підприємства.

Власник зобов'язаний забезпечити технічну можливість довести проект колективного договору до кожного підрозділу.

Комісія з урахуванням пропозицій, що надійшли в ході обговорення в структурних підрозділах, доопрацьовує проект і передає його сторонам переговорів – профкомові і власникові.

Профком і власник виносять проект колективного договору на розгляд загальних зборів (конференції) трудового колективу.

Після схвалення проекту колективного договору загальними зборами трудового колективу він в п’ятиденний термін підписується уповноваженими представниками сторін, якщо інше не встановлено зборами трудового колективу.  

Текст колективного договору повинен бути доведений власником до відома працівників після його підписання. З цією метою він тиражується в необхідній кількості примірників, яка визначається за згодою сторін.

Підписаний сторонами колективний договір подається власником для повідомної реєстрації в трьох примірниках до місцевих органів влади.

УСЗН

Всі новини →