Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Про підведення підсумків колдоговірної роботи за 2017 рік

22/12/2017

В районі діє 131 підприємство, установа та організація, які використовуючи найману працю - укладають та реєструють колективні договори.  

У 2017 році фахівцями управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації зареєстровано 96 локальних нормативно-правових актів - нових колективних договорів та змін і доповнень до діючих, що складає 73,3% від загальної кількості колективних договорів.

Одна із основних причин такого стану справ є формальний підхід до колективно договірної роботи субєктами господарювання, хоча у зв’язку із змінами в законодавстві, організаційними та виробничими змінами на підприємствах, в установах та організаціях необхідно було укладати та реєструвати у 2017 році нові колективні договори або внести зміни і доповнення до діючих.

З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально–трудових відносин фахівцями управління у 2017 році проведена певна робота. Зокрема, надіслано 179 листів-нагадувань керівникам підприємств, установ та організацій району про укладання колективного договору або внесення змін і доповнень до діючого. Крім того, обстежено 31 суб’єкта господарювання з проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи з приводу укладання колективного договору або внесення змін і доповнень до діючого та звітування на загальних зборах трудових колективів про виконання положень колективного договору.

Звертаємо увагу керівників суб’єктів господарювання, голів профспілок та уповноважених представників трудових колективів, що відповідно до ст. 19, 20 КЗпП України сторони, які уклали колективний договір здійснюють контроль за його виконанням і щорічно звітують про стан його виконання.

Пам’ятайте! Особи, які представляють власника або уповноважені ним органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи - ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору або винні в ненаданні інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до вимог ст.17 та ст.19 Закону України «Про колективні договори і угоди».

Всі новини →