Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

«Легальна зайнятість – шлях до гідного майбутнього».

06/02/2019

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Нелегальна праця послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати та прихованої зайнятості на сьогодні одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.

З метою ознайомлення роботодавців з негативними наслідками нелегальної зайнятості  тридцятого січня Вітовською районною філією був проведений семінар-нарада з представниками підприємств району за участю головного спеціаліста  фінансово-економічного відділу Інгульського об’єднаного Управління пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області Тетяни Неклець. На заході йшлося про важливість легалізації праці та відображення реальної заробітної плати працівників, забезпечення їм відповідних соціальних виплат. Тетяна Неклець повідомила про персоніфіковану систему обліку громадян, нововведення в програмному забезпеченні: дистанційне обслуговування громадян, використання електронного цифрового підпису, запровадження QR – кодів, можливості електронного кабінету роботодавця. Директор Вітовської філії Тетяна Лукашук нагадала присутнім можливості служби зайнятості у вирішенні кадрових проблем підприємств за офіційним поданням, в тому числі – з використанням сучасних інформаційних технологій; прагнення забезпечити роботодавців кваліфікованою робочою силою, а безробітних – гідними робочими місцями. Роботодавцям було повідомлено про зміни в законодавстві щодо подання звітності, запропоновано до уваги проект нового закону України «Про зайнятість населення».

Наприкінці Тетяна Лукашук звернулась до роботодавців з закликанням проявити свою громадянську позицію, зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.

Всі новини →