Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Три з восьми об’єктів сонячної енергетики на Миколаївщині збудовано на території Вітовського району.

19/04/2019

Враховуючи реалії нашого життя першочерговим завданням влади є виконання заходів по енергозбереженню та енергоефективності з метою раціонального використання енергоресурсів та забезпечення незалежності нашої держави від газопостачання. За останні три роки Україна майже в 3 рази збільшила темпи встановлення альтернативних джерел енергії, за цей час збудовано 115 сонячних електростанцій.

Так у четвер, 18 квітня, у селі Калинівка Воскресенської селищної ради відкрито новозбудовану сонячну електростанцію потужністю 13,6 МВт та загальним обсягом інвестицій у розмірі 11 млн. євро.

Станція складається з 39 тисяч 348 сонячних панелей і 5 інверторів, які були встановлені для керування напругою. Загальна площа ділянки, на якому розташовується станція, становить 20,22 гектарів. Кількість викидів вуглекислого газу, в порівнянні з вугільними електростанціями, зменшилася на 18212 тонн/рік.

Будівництво станції у селі Калинівка почалося у вересні 2018 року і це друга інвестиція, яка була зроблена в рамках угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, який набрав чинності в серпні 2017 року.

Участь у відкритті потужного енергетичного об’єкту взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук (Embassy of Canada in Ukraine), керівники фірми-інвестора – канадської компанії Refraction Asset Management Ltd та компанії TIU Canada в Україні, керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Олександр Демчук, амбасадор відновлювальної енергетики Руслана Лижичко (Ruslana Lyzhychko), представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, депутати, керівники місцевих органів влади, представники бізнес-спільноти. 

 

Нагадаємо, що перемовини про будівництво сонячної електростанції на території Вітовського району розпочалися, ще у 2016 році. Так 11 липня 2016 року, голова Вітовської райдержадміністрації Олександр Демчук разом з головою районної ради Ігорем Матвєєвим провели зустріч з представниками компанії HELIOS strategia (головний підрядник). На зустрічі директор філіалу HELIOS strategia Ольга Мічелот розповіла про компанію, про вже реалізовані проекти на території України і про бажання побудувати сонячну електростанцію на території Миколаївської області та безпосередньо на території Вітовського району. Керівництво району підтримало ідею будівництво сонячної електростанції – це не тільки реалізація програми енергозбереження – це допоможе створити нові робочі місця, допоможе залучити нові інвестиції, зазначив Олександр Демчук.

 

 

Всі новини →