Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Питання забезпечення утримання бюджетних установ тримається на постійному контролі районної влади – райдержадміністрації та районної ради.

03/05/2019

З відокремленням з бюджету Вітовського району трьох об’єднаних територіальних громад, Вітовський район, Галицинівська ОТГ, Шевченківська ОТГ та Воскресенська ОТГ тепер мають самостійні бюджети, забезпечують їх наповнення та приймають власні рішення про напрями використання бюджетних коштів.

З метою забезпечення надання якісних послуг населенню, забезпечення збереження мережі бюджетних установ об’єднані територіальні громади Вітовського району приймають участь у спільному утриманні деяких бюджетних установ та заходів.

Враховуючи обмежені фінансові ресурси, при затвердженні районного бюджету та бюджетів ОТГ були заплановані не в повному обсязі видатки на утримання окремих бюджетних установ та заходів.

З метою забезпечення безперебійного функціонування бюджетних установ до кінця поточного бюджетного року райдержадміністрацією та районною радою було ініційоване питання про проведення спільної наради з головами об’єднаних територіальних громад для обговорення проблемних питань та прийняття відповідних рішень.

26.04.2019 року в адміністративної будівлі районної ради відбулася спільна нарада під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функції та повноваження голови райдержадміністрації Приходченко А.В., голови районної ради Матвєєва І.С., за участю заступника голови райдержадміністрації Кулик І.В., начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Крайніка Р.М., завідувача сектором культури райдержадміністрації Гололобова С.М., директора Мішково-Погорілівської ДМШ Грачової І.С., начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Пруткевич Н.А., начальника фінансового управління райдержадміністрації Бергер Л.П. Для участі в нараді прибули сільський голова Шевченківської сільської ради Шакунова Т.П., керуюча справами виконавчого комітету Воскресенської селищної ради Черновол В.І., заступник сільського голови з питань економічного розвитку та інвестицій Галицинівської сільської ради Садовий С.М.

Першим питанням було розглянуто утримання Шевченківського відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання мешканців похилого віку Вітовського району.

Об’єднаними територіальними громадами не в повному обсязі були передані субвенції до районного бюджету для забезпечення функціонування закладу до кінця поточного року. Розрахунки потреби в коштах були проведені з урахуванням чисельності підопічних, які були влаштовані з даних територій. Також було звернено увагу присутніх, що існують інші питання для забезпечення утримання підопічних у відділені, а саме, необхідні кошти для забезпечення протипожежних заходів та засобів, відсутність ліфту та інші видатки, які у попередні роки вирішувались тільки за рахунок коштів районного бюджету.

Сільським головою Шевченківської сільської ради Шакуновою Т.П. було запропоновано при влаштуванні осіб до стаціонарного відділення узгоджувати ці кандидатури з громадами, що дасть можливість своєчасно розглядати питання виділення коштів на їх утримання.

Заступником голови райдержадміністрації Кулик І.В. було запропоновано підписати договори співпраці райдержадміністрації з головами об’єднаних територіальних громад для регламентування спільної роботи з питань соціального захисту, освіти, культури та інших соціальних питань на користь населення Вітовського району.

За підсумками обговорення питання районною владою було запропоновано представникам ОТГ проаналізувати надані розрахунки потреби в додаткових коштах на утримання Шевченківського стаціонарного відділення та на пленарних засіданнях розглянути питання щодо виділення субвенцій до районного бюджету для збереження закладу та забезпечення належного утримання підопічних.

Послугами об’єднаного трудового архіву користується все населення Вітовського району з метою отримання довідок для надання до пенсійного фонду. У зв’язку з недофінансуванням субвенцій з об’єднаних територіальних громад (Галицинівської та Воскресенської), ускладнюється робота працівників трудового архіву. Не в повному обсязі забезпечені видатки на придбання паперу, заправки картриджів, прибирання приміщень архіву та інші видатки, пов’язані з функціонуванням установи.

Представники Воскресенської та Галицинівської ОТГ доповіли, що на сесіях будуть розглянуті питання щодо збільшення обсягів субвенцій для забезпечення роботи трудового архіву.

Наступним важливим питанням було розглянуто забезпечення харчування та перевезення учнів з території Воскресенської селищної ради на навчання до Мішково-Погорілівського опорного закладу. За інформацією відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації в Мішково-Погорілівської ЗОШ 1-ІІІ ст. навчаються 120 учнів 1-11 класів з території Воскресенської селищної ради, що становить майже 30 відсотків від загальної кількості учнів. При цьому, перевезення учнів здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, харчування – за рахунок субвенції з бюджету Мішково-Погорілівської сільської ради. Станом на 01.05.2019 року було витрачено коштів на зазначені видатки у сумі 51,7 тис. грн. (харчування – 6,7 тис. грн., підвезення учнів – 45,0 тис. грн.). Додаткова потреба в коштах до кінця року становить 177,2 тис. грн. (харчування – 19,9 тис. грн., підвезення учнів – 157,3 тис. грн.). Слід також звернути увагу, що для роботи шкільних їдалень (заробітна плата працівників, оплата комунальних послуг) фінансування здійснюється за рахунок районного бюджету.

Райдержадміністрацією було запропоновано Воскресенській селищній раді розглянути питання про виділення субвенції для забезпечення харчування та підвезення учнів до Мішково-Погорілівської ЗОШ, на що керуюча справами виконавчого комітету Воскресенської селищної ради Черновол В.І. зазначила, що батьки мають право вибирати будь-який учбовий заклад для навчання дітей. Діти Воскресенської селищної ради навчаються не тільки в Мішково-Погорілівської ЗОШ, а і в навчальних закладах міста Миколаєва. Враховуючи, що усі навчальні заклади Воскресенської селищної ради знаходяться в межах пішохідної доступності і можуть забезпечити населення відповідними послугами, субвенція з бюджету Воскресенської селищної ради на підвезення дітей та на харчування учнів у Мішково-Погорілівської ЗОШ виділятися не буде. Тому, для вирішення питання було запропоновано батькам створити добровільне об’єднання для забезпечення підвезення дітей за рахунок власних коштів або коштів спонсорів.

Утримання Українківської та Галицинівської філій Мішково-Погорілівської ДМШ здійснюється за рахунок субвенції з бюджету Галицинівської ОТГ, яка була передана не в повному обсязі, у зв’язку з чим установи не були забезпечені лімітами на виплату відпускних педпрацівникам. Заступник сільського голови з питань економічного розвитку та інвестицій Галицинівської сільської ради Садовий С.М. повідомив присутніх, що 24.04.2019 року відбулася сесія сільської ради, де було прийнято рішення про виділення додаткової субвенції для виплати відпускних педпрацівникам.

На нараді було обговорення питання спільного утримання спеціалізованого транспорту для перевезення осіб з інвалідністю. На утримання спецавтомобілю  була передана субвенція тільки з бюджету Шевченківської сільської ради у сумі 6,0 тис. грн. Обсягу коштів, виділених з районного бюджету та з бюджету Шевченківської сільської ради, недостатньо для забезпечення перевезення інвалідів з усіх населених пунктів Вітовського району. Сільський голова Шевченківської сільської ради Шакунова Т.П. доповіла, що це питання потребує додаткового вивчення. Представники Воскресенської та Галицинівської ОТГ доповіли, що субвенція на утримання спецавтомобілю передаватися до районного бюджету не буде, перевезення осіб з інвалідністю буде вирішуватись на місцевому рівні.

Також було розглянуто питання щодо спільного утримання громадських організацій: Жовтневий осередок УСВА (воїнів-інтернаціоналістів), Жовтневий осередок Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Громадська організація Вітовська районна організація осіб з інвалідністю, Громадська організація «організація ветеранів України Вітовського району». Дані громадські організації здійснюють свою статутну діяльність серед населення всього Вітовського району. Керуюча справами виконавчого комітету Воскресенської селищної ради Черновол В.І. та сільський голова Шевченківської сільської ради Шакунова Т.П. повідомили присутніх, що на утримання громадських організацій кошти з бюджету не виділяються, а проведення заходів забезпечено відповідним фінансуванням з місцевих бюджетів. Заступник сільського голови з питань економічного розвитку та інвестицій Галицинівської сільської ради Садовий С.М. запропонував надати відповідні розрахунки потреби в коштах, які будуть розглянуті депутатами громади.

За підсумками проведеної спільної наради першим заступником голови райдержадміністрації, виконувачем функцій і повноважень голови райдержадміністрації були надані відповідні протокольні доручення.

Всі новини →