Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

«Окремі правові аспекти працевлаштування неповнолітньої молоді, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями».

26/04/2019

25 квітня у Вітовській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему: «Окремі правові аспекти працевлаштування неповнолітньої молоді, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями».

Семінар відкрила директор Тетяна Лукашук, яка повідомила присутнім  про спільну діяльність служби зайнятості та роботодавців щодо працевлаштування неповнолітньої молоді, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Провідний  фахівець з питань зайнятості Юлія Деренюга розповіла  присутнім  про повноваження Головного управління Держпраці у Миколаїській області в частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Також, надано роз’яснення щодо працевлаштування неповнолітніх. Наголошено, з якого віку може працювати неповнолітній і який режим роботи для такої категорії працівників передбачено законодавством. Найбільш типовими питаннями, з якими звернулися учасники семінару – це надання щорічної відпустки неповнолітнім, поділ щорічної відпустки на частини, надання відпусток без збереження заробітної плати, нарахування індексації заробітної плати, коригування середнього заробітку при підвищенні розміру мінімальної заробітної плати для оплати щорічної відпустки, чи потрібно повідомляти органи ДФС при прийнятті працівника за строковим трудовим договором, щодо збереження робочого місця та середнього заробітку працівникам призваним на строкову військову службу та мобілізованим працівникам. Присутніх повідомлено про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю.  

Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Вікторія Мазепа повідомила присутнім про форми та методи профорієнтаційної роботи, особливості організації професійного навчання для неповнолітніх безробітних.

У результаті конструктивного діалогу учасники заходу розробили низку рекомендацій щодо використання праці неповнолітніх. Зокрема, вирішили забезпечити плідну взаємодію служби зайнятості зі соціальними партнерами та роботодавцями. Підвищити ефективність додержання законодавства про працю неповнолітніх, забезпечити державні гарантії можливо за умови тісної співпраці всіх зацікавлених сторін.   

Всі новини →