Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Друга світова війна - найжорстокіша подія в історії сучасного світу.

08/05/2019

Друга світова війна - найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 1,7 мільярдів людей - 80 % населення земної кулі.

6 довгих, страшних років вогняний смерч руйнував величезні території Європи, Азії й Африки, охопив простори всіх океанів.

Війна, яку розв'язали дві країни, що поділили світ на мапі та різали його по живому, забрала життя понад 60 мільйонів осіб.

Це загиблі й ненароджені, убиті, розстріляні, спалені у крематоріях, закопані, поранені, зраджені та покинуті напризволяще...

Україна заплатила за Перемогу найбільшу ціну…

Людські втрати склали 14 млн. осіб. На руїни перетворилися 720 українських міст і містечок, 28 тисяч сіл, з яких 250 спалено вщент, знищено 16,5 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч лікувальних закладів, 33 тисячі шкіл, вузів, технікумів, понад 33 тисячі колгоспів та радгоспів.

І все це зробили не тільки нацисти, а й радянські війська під час відступу.

Багато сотень тисяч репресованих, розстріляних, депортованих у Сибір і Казахстан - українців, поляків, євреїв.

А ще - життя й покалічені долі людей у повоєнні роки. За офіційними даними заарештовано 134 тисяч, убито понад 153 тисяч, виселено за межі України 203 тисячі. А скільки зникло безвісті?!

 

Чи дізналися ми всю правду про Другу світову війну? Багато що з того, що ми знаємо, — насправді міфи, табу та пропаганда, які тягнуться ще з радянських часів. Міфи про війну колишню стали зброєю у війні теперішній. Сьогодні ми знову втягнуті в війну, знову гинуть люди, знову руйнуються міста…

Ми повинні знати правду… Джерело її в наших Ветеранах, дітях війни – хто як не свідки тих подій розкажуть нам правду.

Шановні Ветерани ваша мужність, сила духу, самопожертва надихає нас на боротьбу за Батьківщину. Сучасні Герої, Ваші сини та онуки відстоюють цілісність та незалежність нашої України. Ми вдячні за ваш безсмертний подвиг, який подарував нам життя та свободу.

Ми схиляємо голови перед Героями, що віддали своє життя за страшну і довгоочікувану Перемогу.

 

Зі святом… і миру всім нам!

Всі новини →