Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

ІНФОРМАЦІЙНА АПТЕЧКА: Спростування фейків про медичні маски

25/03/2020

 Було б смішно, якби не було так сумно. В соцмережах поширюють черговий фейк про захисні маски. Перш ніж перейти до суті, вкотре пояснимо – маска не дає абсолютного захисту. Використовувати її слід разом з іншими засобами, щоб не створювати хибного відчуття безпеки. Здоровим людям слід одягати маску тільки в одному випадку – якщо ви опікуєтеся людиною з підозрою на зараження.

Про що брешуть? В чому брехня? «Кольорова (оброблена спеціальною речовиною) сторона запобігає потрапляння мікробів у дихальні шляхи. А внутрішня (біла) слугує за фільтр», «Тому маску слід одягати білою стороною до себе, якщо ви носій вірусу. Якщо ж ви не хочете, аби хтось заразив вас – то маску треба носити білою стороною назовні». Ще раз: це брехня. Брехлива брехня. Фейк. Чому це брехня?

Немає в продажу захисних масок із такими чудодійними властивостями. Згідно з відеоінструкцією ВООЗ, головне, щоб металевий фіксатор на масці щільно кріпився безпосередньо до верхньої частини носа. Яким боком буде одягнена маска – немає значення. Стандартна маска тришарова і основну функцію виконує внутрішня частина. Але виробники радять одягати кольоровим боком назовні. Це пов’язано з появою стильних поверхонь, які дозволяють підкреслити індивідуальність носія.

Маски призначені тільки людям, що вже захворіли – для зниження ризику зараження інших у закритих приміщеннях. Маски також призначені для медичних працівників під час роботи із пацієнтами з підозрою на інфекцію і під час маніпуляцій. На вулиці маски неефективні. Для здорових людей поради прості – уникати велелюдностей, особливо в закритих приміщеннях, дотримуватися дистанції – не менше ніж півтора метри. Або взагалі лишатися вдома.

Як використовувати маску?

Перед тим як вдягти маску, руки слід обробити спиртовмісними засобами або вимити з милом.

Маска має щільно закривати ніс і рот, без будь-яких проміжків.

Не торкайтеся маски під час використання, якщо доторкнулися – обробіть руки спиртовмісним антисептиком і вимийте їх з милом.

Щойно маска стане вологою, замініть її новою, але не пізніше, ніж за чотири години; не використовуйте одноразові маски повторно.

Маску знімайте за лямку, не торкайтеся передньої частини; використану маску негайно викиньте в смітник, що закривається, руки обробіть спиртовмісним засобом або вимийте з милом.

Жодні народні «лайфхаки» не зможуть покращити захисні властивості маски. Нещодавно По той бік новин пояснив, що жіночі прокладки, змочені прополісом і вкладені всередину маски, не захистять вас від вірусів, як то стверджують псевдоексперти.

Наразі не існує жодної профілактики проти вірусу окрім ретельного і частого миття рук, гігієни кашлю і чхання, практики не торкатися носа, рота і очей брудними руками та уникнення скупчень людей. Так само як і не існує спеціального лікування COVID-19. Лікування, що зараз існує, є симптоматичним.

ДЖЕРЕЛО: https://4vlada.com/sprostuvannia-fejkiv-pro-medychni-masky

 

Всі новини →