Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області ПОВІДОМЛЯЄ:

19/05/2020

 Профілактичні, діагностичні та ветеринарно-санітарні заходи   щодо  забезпечення  епізоотичного благополуччя  на території  області та Вітовського району

 

На сьогоднішній день проведено 97 118 клінічних, лабораторних, серологічних, бактеріологічних, вірусологічних досліджень різних видів тварин. При цьому виявлено позитивно реагуючих: 87 голів ВРХ на лейкоз, 47 голів ВРХ, свиней на лептоспіроз, 12 голів лисиць, собак, котів позитивно реагуючих на сказ.

Проведено 17 003 щеплень тварин проти сибірки, 11 582 щеплень проти класичної чуми свиней, 19 929 щеплень тварин проти сказу, 32 750 щеплень птиці проти хвороби Ньюкасла, профілактичну дезінфекцію на 185 об’єктах, оброблено 137, 711 тис.м2, вимушену дезінфекцію на 334 об’єктах, оброблено 27,709 тис.м2.

Станом на 01.05.2020 на території Миколаївської області залишилось 13 неблагополучних пунктів: сказу (7), трихінельозу (3) варроатоз (3), нозематоз(1).

Протягом першого кварталу 2020 року виявлено 15 неблагополучних пунктів, із них: сказ тварин -11, варроатоз бджіл -3, нозематоз бджіл - 1.

Відповідно до розроблених та затверджених, ДНПК при райдержадміністраціях та міських радах, планів локалізації та ліквідації захворювань тварин оздоровлено протягом 1 кварталу 12 неблагополучних пунктів, із них: сказ (9), африканська чума свиней (1), лейкоз ВРХ (1), трихінельоз (1).

Одним з основних факторів, що впливає на розповсюдження інфекційних захворювань, а саме африканської чуми свиней є незначна кількість забійних пунктів, на яких треба забивати усіх клінічно здорових свиней населення та господарств зони захисту.

В області зареєстровано та мають експлуатаційні дозволи 12 потужностей, що здійснюють забій сільськогосподарських тварин.

Деякі забійні підприємства працюють не постійно, завантаження їх низьке.

Створення нових бойнь дозволить не лише, виконати низку заходів, передбачених інструкцією по боротьбі з АЧС, а й призведе до наповнення ринку якісною та безпечною продукцією, адже м'ясо, вироблене на забійному підприємстві,пройде всі контрольні точки ветеринарно-санітарної експертизи та лабораторні дослідження на показники безпеки (мікробіологія, радіологія, токсичні елементи, мікотоксини та інше).

Зазначене узгоджується зі статтею 34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», згідно з якою забороняється здійснювати забій тварин, не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою трьох голів свійських парнокопитних тварин або інших копитних тварин на тиждень, а також п’яти голів свійської птиці, кролів на день.

Із 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Крім цього, збільшення кількості забійних пунктів призведуть до покращення екологічної ситуації, зокрема до уникнення забруднення річок й лісопосадок відходами забою, що є шкодою для людства.

Проблемним на сьогоднішній день є створення бойнь, на яких дрібні виробники зможуть забивати своє малочисельне поголів’я. Так, чинне законодавство України висуває жорсткі вимоги до організації пунктів забою худоби, що це також потребує й додаткового часу, вкладення значних грошових коштів, а також додаткове залучення фахівців.

Зазначене призводить до організації громадянами в межах населених пунктів діяльності незаконних потужностей із забою тварин, в яких здійснюється безконтрольний забій тварин, і це є другим проблемним питанням, яке потребує негайного вирішення.

Головним управлінням зазначений напрямок роботи постійно знаходиться на контролі. Так, у 2019 році Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області за результатами проведеної роботи, зібраної та проаналізованої інформації виявлено осіб, що здійснюють забій тварин без експлуатаційних дозволів .

До Головного управління Національної поліції в Миколаївській області направлені листи для вжиття вичерпних заходів в межах повноважень.

На засіданні ДНПК при Миколаївській ОДА (протокол від 06.08.2019 №8) надано доручення ДНПК при Вітовській райдержадміністрації, при Миколаївській міській раді створити комісії для виявлення незареєстрованих бойнь та припинення їх діяльності.

У Вітовському районі створено робочу групу, до якої увійшли співробітники райдержадміністрації, Держпродспоживслужби, Національної поліції, а також голова Мішково-Погорілівської сільської ради. Робочою групою здійснено перевірки діяльності незаконних потужностей із забою тварин на території Мішково-Погорілівської сільської ради Вітовського району.

За результатами перевірок робочої групи при Вітовській РДА проведено позачергове засідання ДНПК, рішенням якої було доручено Начальнику Вітовського Відділення Корабельного відділення поліції ГУНП в Миколаївській області вжити дієвих заходів щодо призупинення діяльності незаконних бойнь. За наслідками вжитих заходів, осіб, що проводять забій тварин на забійних пунктах без отримання експлуатаційного дозволу, притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штрафні санкції відповідно ст. 164 КУпАГІ. Після випадків притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності ситуація на території Вітовського району покращилась і станом на теперішній час не зафіксовано жодного випадку діяльності незаконних бойнь, при цьому ситуація продовжується постійно контролюватися з нашого боку.

 

 

 

Всі новини →