Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області ПОВІДОМЛЯЄ:

19/05/2020

 Заходи профілактики з метою недопущення масового отруєння бджіл  на території Миколаївської області та Вітовського району

в Україні з кожним роком спостерігається тенденція щодо збільшення загибелі бджіл. Причин декілька, але головна - використання агровиробниками пестицидів для обробки полів, внаслідок чого гинуть не лише шкідники рослин, але й бджоли. Наукові дослідження переконливо доводять, що пестициди негативно впливають на поведінку цих високоорганізованих комах - вони втрачають вміння орієнтуватися у просторі, а частіше за все просто гинуть.

За даними, якими володіє  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області масова загибель бджіл у 2019 році фіксувалась в Березнегуватському районі. Постраждало 3 пасіки, у яких було 30 бджолосімей. Зразки для лабораторного дослідження відібрані, але не направлені на дослідження, у зв’язку з компенсацією фермером збитків пасічнику, щовирішило питання та позбавило необхідності в проведені лабораторних досліджень.

Наразі на території Миколаївської області зареєстрована  2 271 пасіка.  З метою дотримання діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь, є необхідність в координації дій між державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями незалежно від відомчої підпорядкованості і форми власності та громадянами.

Станом на теперішній час, відносин щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», «Про племінну справу у тваринництві», «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», та іншими нормативно-правовими актами.

Питання реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, попередження та ліквідація хвороб і отруєнь бджіл, в тому числі пестицидами, попередження пасічників про використання засобів захисту рослин регулюються:

1. Порядком реєстрації пасік, Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року №184/82, зареєстрованим в Міністерстві Юстиції України 23 жовтня 2000 р. №736/4957.

2. Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженого наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 №9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України12 лютого 2001 р. №131/5322.

3. Инструкцией по профилактике отравления пчел пестицидами Государственой ветеринарной инспекции Главного управления ветеринариГосударственого агропромишленого комитетта СССР від 14 червня 1989 року. Зазначена інструкція діє на території України відповідно до постанови Верховної ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу PCP» від 12 вересня 1991 року № 1545-Х1І.

З метою уникнення випадків масового отруєння бджіл необхідне дотримання вимог чинного законодавства, зокрема, громадянам, які утримують та розводять бджіл повинні зареєструвати свої пасіки, також повідомляти органи місцевого самоврядування, районі управляння Держпродспоживслужби про заплановане місце розташування (кочівлю) пасіки. Сільгоспвиробники, фермери повинні здійснювати обробку полів в ранкові та вечірні години, а також повідомляти пасічників, за три доби до обробки, про дату, час, територію обробки, препарат, діючу речовину та способи їх застосування.

ІНФОГРАФІКА "ПАМ'ЯТКА  ПРИ ОТРУЄННІ  БДЖІЛ"

 

 Посилання на відео:https://drive.google.com/open?id=145jE-zhOvEtysL2L9V6Pongla0rV_jc4

Всі новини →