Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Комарі переносять хворобу, а перець допоможе не заразитися. Популярні міфи про коронавірус

20/05/2020

 Коронавірус продовжує розбурхувати світ. На тлі загальної паніки часто проявляється вже звичне для подібних ситуацій явище - різні фейки. Розповідаємо про найбільш популярних

Вірус не поширюється під час спеки та вологи

Коротка суть

Є думка, що в країнах з жарким і вологим кліматом коронавірус не поширюється.

Реальність

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, передача вірусного збудника Covid-19 може відбуватися в будь-яких районах з різними температурами і вологістю. При цьому, американські вчені заявляли, що період напіврозпаду вірусу становив 18 годин, коли температура становила від 70 до 75 градусів за Фаренгейтом (від 21 до 24 градусів за Цельсієм) з 20-відсотковою вологістю на непористої поверхні. Але період напіврозпаду скоротився до шести годин, коли вологість зросла до 80%, і до двох хвилин, коли в рівняння було додано сонячне світло. Коли вірус був аерозолізірований, тобто суспендований в повітрі, період напіврозпаду становив одну годину за вологості 20% і температурі від 21 до 24 градусів за Цельсієм. При наявності сонячного світла це значення зменшувалося до півтори хвилини. Зазначалося, що літні умови не вбивають коронавірус, але можуть "створити середовище, в якій можна буде зменшити його передачу".

Допоможе холод або гаряча ванна

Коротка суть

Все частіше проскакує інформація, що під впливом високих або низьких температур збудник коронавирусу гине.

Реальність

Температура тіла здорової людини тримається в межах від 36,5 до 37 градусів, незалежно від температури навколишнього середовища і погоди. Тому немає ніяких підстав вважати, що перебування на вулиці в холодну погоду допомагає боротися з коронавірусом і іншими хворобами. Те ж можна сказати і про нібито користь гарячої ванни. Адже температура води не впливає на температуру тіла. Навпаки, занадто гаряча ванна може завдати шкоди і викликати опіки.

Надія на перець і часник

Коротка суть

 Повідомлялося, що вживання часнику або додавання в їжу перцю може захистити від інфікування коронавірусом.

Реальність

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що пікантний перець в їжі має гастрономічними перевагами, але не запобігає і не виліковує від Covid-19. Те ж стосується і часнику. Повідомляється, що за час пандемії не було отримано жодних підтверджень ефективності вживання часнику як засобу профілактики зараження коронавірусом.

Порятунок в сушарки для рук

Коротка суть

Є припущення, що електрична сушарка для рук ефективно борються зі збудником коронавируса.

Реальність

Сушарки для рук не вбивають вірус 2019 nCoV. Для профілактики нової коронавирусної  інфекції необхідно регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом. Вимиті руки слід ретельно висушити паперовими рушниками або електросушарки.

Небезпечні мухи і комарі

Коротка суть

У багатьох країнах, у тому числі і Україні, з'явилася інформація, що мухи і комарі є переносниками коронавируса.

Реальність

У ВООЗ заявили, що домашні мухи і комарі не переносять коронавірус. Принаймні за всю епідемію Covid-19 немає жодного підтвердженого випадку захворювання від цих комах. Коронавірус Covid-19 - це респіраторний вірус, який передається головним чином повітряно-крапельним шляхом, зокрема через вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого, наприклад при кашлі або чханні, а також крапель слини або виділень з носа.

Вірус передається від тварин

Коротка суть

Існує версія, що коронавірусом можна заразитися від домашніх тварин. Реальність

 На даний момент не зареєстровано жодного випадку, коли домашні вихованці передавали вірус своїм господарям. Набагато вище шанс, що саме ви заразите свою тварину вірусом. А польський сімейний лікар і реаніматолог Сабіна Олекс-Кондор, яка працює в одній з клінік Мадрида, заявила, що домашні тварини (коти і собаки) можуть врятувати від Covid-19. Відзначається, що домашні тварини не тільки не передають коронавірус, а й можуть захистити від нього, адже мають антитіла від подібного штаму вірусу. Тому власники кішок і собак можуть отримати імунітет до Covid-19 від своїх улюбленців або легше перехворіти їм.

Вірус поширюється за допомогою мереж 5G

Коротка суть

У деяких країнах з'явилася інформація, що коронавірус може поширюватися через мобільні мережі 5G.

Реальність

За інформацією ВООЗ, віруси не переносяться з радіосигналом або по хвилях мобільного зв'язку. Пандемія Covid-19 поширюється в багатьох країнах, де мережі 5G не розгорнуті.

Вдаримо по коронавірусу спиртом і дезінфекторами

По суті Радник з питань науки і технологій секретаря Департаменту внутрішньої безпеки США Вільям Брайан повідомляв, що відбілювач вб'є коронавірус за п'ять хвилин, а ізопропіловий спирт - за 30 секунд. У свою чергу президент США Дональд Трамп запропонував Брайану з'ясувати способи використання ультрафіолетових променів або дезінфікуючих засобів для лікування людей з коронавірусом.  Трамп також запропонував чиновнику провести експерименти з дезинфікуючим засобом, пошукати спосіб, при якому ця речовина може бути використано для ураження коронавирусом  в хворому організмі.

Що за фактом

Засоби дезінфекції вкрай небезпечні, якщо їх вживати всередину або вдихати. Вони можуть викликати реакцію навіть при зіткненні з шкірою, не кажучи вже про очі чи інші слизові. Зазначалося, що такі засоби відмінно дезінфікують поверхні, але вживання всередину або введення таких засобів за допомогою ін'єкцій не тільки смертельно небезпечно, але і навряд чи ефективно для боротьби з Covid-19.

Також не знищить віруси і обробка поверхні тіла спиртом або хлорним вапном. Не допоможе при коронавірусі  і вживання алкоголю.

Сода - наше все

Коротка суть

У  деяких країнах пропонували зруйнувати віруси ще до того, як вони потраплять всередину клітин, впливом температури +80 ... + 90 градусів, попередньо розчинивши їх оболонку содою: на 1 літр води - 1 столова ложка питної соди, довести до кипіння. Необхідно вдихати пару протягом 15 хвилин. Сода розчиняє оболонку вірусу, а гаряча пара буквально варить віруси.

Реальність

У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я, які постійно оновлюються, поки немає ніякої інформації, про те, що сода позитивно впливає на профілактику, а тим більше на лікування Covid-19.

Лікуємо коронавірус антибіотиками

Коротка суть

У багатьох країнах ходять чутки, що антибіотики є ефективним засобом профілактики і лікування коронавирусної  інфекції.

Реальність

 У ВООЗ заявили, що антибіотики проти вірусів не діють. Вони дозволяють лікувати тільки бактеріальні інфекції. Новий коронавірус (2019 nCoV) - це вірус, і, отже, антибіотики не слід використовувати для профілактики і лікування коронавирусної  інфекції.

 Проте, пацієнтам, госпіталізованим з інфекцією 2019 nCoV, можуть призначатися антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій.

Протести проти обов'язкової вакцинації

По суті У середині травня в Facebook з'явилося відео, на якому в Польщі нібито почалися масові акції протесту проти обов'язкової вакцинації від коронавируса. Реальність

По-перше, вакцина від коронавируса ще знаходиться в розробці, а лікарських засобів, призначених для профілактики або лікування інфекції, викликаної 2019 nCoV немає. По-друге, представлене відео є фейковим. Зазначалося, що це відео антиурядових протестів в Польщі в 2017 році. До вакцинації воно не має ніякого відношення.

НАОСТАНОК

За період дії в Україні карантинних обмежень СБУ викрила 370 розповсюджувачів фейків про карантин і пандемію. Багато фейків поширювалися через соціальні мережі і закликали людей порушувати карантинні обмеження, проводити акції протесту, захоплювати владу силою тощо.

Тому користуйтеся перевіреною інформацією, не піддавайтеся паніці і будьте здорові!

ДЖЕРЕЛО: 112.ua

Всі новини →