Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Правила подорожі під час карантину. Як провести відпустку в Україні безпечно

07/07/2020

 Поки тільки кілька країн готові впускати туристів з України. Тому багато українців віддають перевагу відпочинку всередині країни. Поки діє адаптивний карантин, кожна країна переділити для себе рівень протиепідемічних заходів. Саме з ними потрібно в першу чергу ознайомитися перед тим, як їхати у відпустку. Звернути увагу потрібно на те, чи працює місцевий транспорт, відкриті готелі і магазини, чи доступні для відвідування пам'ятки культури. Центр громадського здоров'я України рекомендує дотримуватися загальних правил безпеки:

Як можна частіше  мийте руки під проточною водою з милом не менше 20 секунд.

Особливо після відвідування громадих місць, дотиків до поверхні і після повернення з вулиці. ськ

Також: після туалету, кашлю і чхання, зняття засобів індивідуального захисту, перед прийомом їжі і завжди, коли відчуваєте, що руки забруднені.

Якщо немає можливості помити руки, обробляйте їх антисептиком з вмістом спирту не менше 60%. Використовуйте достатню кількість антисептика, щоб кисті рук були повністю покриті розчином (зазвичай це 3 мл).

 Збираючись у подорож, слід підготувати кишеньковий диспенсер з антисептиком для рук і протягом подорожі стежити, щоб він був заповнений.

Не торкайтеся до очей, рота і носа немитими руками.

Дотримуйтесь етикету кашлю. Кашляти і чхати слід тільки в паперову серветку або згин ліктя, після чого слід обов'язково помити руки.

Віддавайте перевагу безконтактним пристроям: способам оплати, автоматичних дверей тощо.

Уникайте тісних контактів з людьми. Дотримання дистанції не менше 1 метра допомагає знизити ризик зараження. У місцях великого скупчення людей (автобусах, поїздах і т.д.), де дотримуватися дистанції дуже важко, необхідно використовувати маску так, щоб були покриті ніс і рот.

Збираючись у подорож, слід підготувати достатню кількість масок, зокрема виготовлених самостійно. Маску слід міняти кожні дві-три години, або коли вона стала вологою або забруднилася. У спекотну погоду це може відбуватися швидше.

 Слід уважно ставитися до того, куди ви викидаєте використані засоби індивідуального захисту і серветки. Вони можуть забруднювати навколишнє середовище. Викидати їх слід в спеціально обладнані для цього урни, а при відсутності - помістити в пакет, який, по можливості, викинути в урну.

Дотримуйтесь вимог і рекомендації перевізника, навіть коли здається, що це створює додаткові незручності. Ці вимоги спрямовані на створення безпечних умов для пасажирів і персоналу.

Віддавайте перевагу пересуванню приватним авто. Це зменшить кількість контактів з людьми і зробить подорож більш безпечним. Разом з тим не слід забувати про ризики, які виникають під час зупинок на автозаправках, готелях  та ін.

У центрі нагадують, що COVID-19 не передається через продукти харчування. Але слід пам'ятати, що вживання немитих або неякісних продуктів під час подорожі може привести до виникнення інших небезпечних інфекційних захворювань.

Не слід відправлятися в подорож, якщо відчуваєте погіршення самопочуття, або у вас з'явилися підвищення температури тіла, нежить, біль у горлі, кашель, або пройшло менше 14 днів з моменту контакту з випадком підтвердженого захворювання COVID-19.

Також слід уникати подорожей людям, які в групі ризику: старше 60 років, ті, хто страждає на хронічні захворювання легенів і серцево-судинної системи, цукровий діабет, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, імуносупресивні стану.

ДЖЕРЕЛО: https://ukranews.com/news/713012-rekomendatsii-po-puteshestviyam-v-ukraine

 

 

Всі новини →