Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

«ЗАБРЕНДУВАТИ ВІТОВЩИНУ»: Як відродити і популяризувати нематеріальну культурну спадщину в районі, обговорювали краєзнавці та представники культури

29/07/2020

 Є такий вислів: «Поганий той народ, який не пам'ятає, не цінує і не любить своєї історії». Тож, тема краєзнавства завжди актуальна. Саме вона створює документально-ресурсну основу для поліпшення іміджу населеного пункту в очах його жителів.
Краєзнавчий туризм - перспективний напрямок спільної діяльності краєзнавців та представників культури, затребуваність якого пояснюється зростаючим інтересом населення до питань «Малого туризму». Саме в рамках цієї співпраці для дискусії в історичному місці Вітовщини – на території Павловолої коси зустрілися краєзнавці, члени експертної ради с питань нематеріальної культурної спадщини Вітовського району, голова громадської організації «Вітовське українське товариство» Віктор Мних і керівник видавництва «Яслав» Юрій Ковальський, а також представники культури Вітовщини Наталя Феник, Марина Білоножко та головний редактор газети «Вітовські Вісті» Світлана Лаба,- всі ті, чия діяльність пов’язана з туризмом.
Віктор Мних акцентував увагу на тому, що сьогодення зламало багато звичних речей. Але це не означає, що життя спинилося і люди перестали шукати знайомства з рідним краєм. «Навпаки, разом з підйомом патріотизму зростає й інтерес до пам’яток України, до нашої історичної та нематеріальної культурної спадщини. Туристична галузь шукає нові маршрути, нові об’єкти, а ми намагаємося запропонувати людям нові туристичні продукти».
Керівник музею при видавництві «Яслав», що на Сіверсовому маяці, Юрій Ковальський презентував культурну спадщину нашої місцевості, зупинившись детально на кожному проміжку історичного часу. Ми мали можливість ознайомитися з найдавнішими часами, де на основі як старих, так і нових досліджень краю, Юрій Вацлавович розповів про його минуле, ознайомив з історією козацтва Вітовщини, історією виникнення та існування нашого краю, забутими ремеслами, якими займалися люди на цій території та дав змогу оглянути речі — від примітивного озброєння мисливців — до давніх монет, амфор, вишуканих пляшечок для жіночих парфум, виробів і прикрас скіфського і пізніших періодів нашої історії. Пан Юрій неспішно зупинявся на кожному ймовірному туристичному об’єкті Вітовщини.
Краєзнавці та працівники культури на території Павлової коси обговорили проблеми і перспективи нематеріальної культурної спадщини даної місцевості, стан її фіксації та популяризації. Сьогодні, у розрізі децентралізації, ми розуміємо, що використання елементів НКС може стати потужним економічним важелем для розвитку малих територій.
Підсумовуючи зустріч, представники культури Вітовщини наголосили на важливості тісної співпраці с краєзнавцями.

Всі новини →