Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Відбулось засідання круглого столу на тему: «Легальна зайнятість – запорука гідного життя»

08/09/2020

 04 вересня 2020 року у Вітовській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбулось засідання круглого столу на тему: «Легальна зайнятість – запорука гідного життя» за участю представників від роботодавців сільськогосподарської галузі Вітовського району.

Директором Вітовської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Тетяною Лукашук окреслено стан ринку праці району, висвітлено сучасні тенденції, які відбуваються на локальному ринку праці. Особливу увагу було привернуто однієї з актуальніших проблем сьогодення – нелегальної зайнятості, яка складає безліч проблем як для держави, так і для суспільства. «Тіньова» економіка деформує структуру споживання, негативно впливає на створення нових робочих місць в легальній економіці. Відсутність цивілізованих трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником не дає можливості цим двом сторонам захистити свої права та свідчить про порушення ними чинного законодавства. Наголошено на основних ризиках та загрозах «тіньової» зайнятості, таких як: скорочення податкових надходжень; позбавлення працівника та роботодавця трудових прав; можливості користування державними гарантіями. Крім цього було запропоновано послуги служби зайнятості роботодавцям, які є дієвою та ефективною допомогою у вирішенні кадрових питань.

Заступником начальника Управління соціального захисту населення Вітовської РДА Тетяною Меркуловою наголошено на тому, що заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, роботодавців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Звернула увагу на необхідності дотримання норм законодавства щодо розміру заробітної плати та строків її виплати.

В ході засідання круглого столу учасниками обговорено проблеми тіньової зайнятості, необхідність сприяння працевлаштуванню найбільш вразливих верств населення, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, зокрема осіб з інвалідністю. Також було наголошено на неприпустимості використання роботодавцями праці неоформлених працівників.

Всі новини →