Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Символіка Вітовського району

  Про затвердження герба, прапора і гімну Вітовського району та Положення про змі
Формат: DOC | Добавлен: 21/01/2019 11:08:04
109Kb Скачать скачать

 

Герб Вітовського району

     Герб являє собою форму умовного щита, що використовується  для захисту тіла воїна від ударів озброєного супротивника. Його розділяє на блакитну і жовту частини навкіс стилізований колос в золотисто – червоному кольорі – символ багатства нашої землі, здатної давати високі врожаї та уособлює всі види сільськогосподарської діяльності, згідно народної мудрості – хліб всьому голова.

       Древню історію і сучасність об’єднує вільний політ чайки на тлі голубого неба над золотом пшеничних полів. Історія краю підтверджує швидкий рух козацьких чайок, що були основним захистом незалежності народів Приінгулля та Прибужжя. Малинова кайма щита – герба підтверджує колір козацьких прапорів, хоругв, штандартів та вимпелів – символів суверенітету.

      Герб є символом району, який відображає її географічне місцезнаходження, історичні традиції, господарську направленість, а також, є зовнішнім атрибутом влади.

     Еталон герба в кольоровому і чорно – білому варіантах, у традиціях сірого кольору, а також, комп’ютерна версія знаходяться у голови Вітовської районної ради та голови райдержадміністрації.

 

Прапор Вітовського району 

     Прямокутне полотнище являє собою синтез державних кольорів України. Розділене паралельно на дві рівні частини стилізованим колосом пшениці. На блакитному фоні – вільний політ білої чайки – символу козацької вольності та водних просторів нашого краю.

     Прапор району є офіційним атрибутом місцевого самоврядування,символом єдності територіальних громад Вітовського району та взаєморозуміння її мешканців.

     Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності і мирного співіснування.