Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Учасникам АТО та членам їх сімей

Захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу.
З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України від 14.01.2015 №15/2015 «Про часткову мобілізацію» оголошено проведення протягом 2015 року часткової мобілізації у три черги протягом 210 діб.
Згідно з цим же Указом Президента України доручено провести у період з 18 березня по 1 травня 2015 року звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 "Про часткову мобілізацію”.
Законодавством України передбачено гарантії для військовослужбовців-учасників АТО та членів їх сімей.
Органи влади вживають заходи для забезпечення соціального захисту, надання медичної допомоги, адаптації та реабілітації демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та членів їх сімей. 

  ДОВІДНИК демобілізованого учасника антитерористичної операції
Формат: DOC | Добавлен: 07/04/2015 14:07:24
1906Kb Скачать скачать

 

Реалізація основних пільг, передбачених законодавством для ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС

З моменту набуття статусу ветерана війни учасник в АТО/ООС набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Необхідні документи для отримання послуги:

заява;

- оригінал та копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- оригінал та копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань в АТО/ООС в районах її проведення;

- оригінал та копія паспорту громадянина України.

 Особа отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації. Послуга передбачає надання комплексу заходів в умовах стаціонару протягом 18 діб

Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно. 

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників в АТО/ООС

Механізм забезпечення учасників в АТО/ООС санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції  та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Для отримання послуги санаторно-курортного лікування потрібно  звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території). 

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі - органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок:

-         учасників бойових дій - щороку строком на 18-21 день.

Для взяття на облік особа подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій, копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичної операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Під час подання копій документів особи подають їх оригінали для огляду. 

Організація соціальної та професійної адаптації учасників в АТО/ООС

Соціальна та професійна адаптація – це професійне навчання з підготовки, перепідготовки, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

Для отримання послуг з професійної адаптації учасник в АТО/ООС письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою.

До заяви додаються: - копія посвідчення  учасника бойових дій або інваліда війни; - копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань в АТО/ООС в районах її проведення; - копія паспорту громадянина України.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику в АТО/ООС одноразово в порядку черговості.

Оздоровлення та відпочинок на базах відпочинку, в санаторно-курортних закладах учасників в  АТО/ООС та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету

Послуги із оздоровлення та відпочинок учасникам в АТО/ООС та членам їх сімей  здійснюються згідно Комплексної програми соціального захисту населення „Турбота” на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2016 року № 5.

Право на оздоровлення та відпочинок мають:

-         демобілізовані учасники в АТО/ООС, їх дружини (чоловіки) та їх діти (віком до 18 років);

-         сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, а саме: дружини (чоловіки) та їх діти (віком до 18 років) або батьки загиблого (померлого) учасника в АТО/ООС та їх діти (віком до 18 років);

-         дружини (чоловіки), діти (віком до 18 років учасників АТО/ООС з числа військовослужбовців, які перебувають безпосередньо в районах проведення ООС на період оздоровлення, які зареєстровані та проживають на території Миколаївської області

Право на оздоровлення та відпочинок визначається на підставі документів, що підтверджують перебування в районах проведення ООС та безпосередню участь в АТО, копії посвідчення УБД або особи з інвалідністю, яка отримала її внаслідок війни, паспорта та ідентифікаційного коду учасника в АТО/ООС, паспорта та ідентифікаційного коду дружини (чоловіка), свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дитини, посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, паспорта та ідентифікаційного коду члена сім’ї загиблого (померлого) учасника в АТО/ООС та інші документи, які підтверджують родинні зв’язки.

Послуги із оздоровлення та відпочинку учасники в АТО/ООС та члени їх сімей  отримують порядку черговості із дати подання заяви у межах виділених коштів.

Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

Телефони гарячих ліній усіх відомчих та громадських центрів допомоги учасникам АТО та членам їх родин

Порядок безоплатного отримання у власність земельних ділянок учасниками АТО

Збереження основного заробітку

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 150/2015 Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадя

Герої не вмирають

  На допомогу захисникам Батьківщини: права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей
Формат: PDF | Добавлен: 22/06/2015 11:57:58
3772Kb Скачать скачать

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Військовослужбовці, які беруть участь в АТО та призвані під час мобілізації, мають право на ряд пільг і державних соціальних гарантій

  Військовослужбовці, які беруть участь в АТО та призвані під час мобілізації, мають право на ряд пільг і державних соціальних гарантій.
Формат: DOC | Добавлен: 17/08/2015 14:26:29
46Kb Скачать скачать