Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення


Інформація для учасників бойових дій, а також осіб, прирівняних до них

  «Яку передбачено відповідальність за підпали сухої трави? Якщо сусід палить листя, що робити?»
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:47
101Kb Скачать скачать

 Оголошення про проведення онлайн-конкурсу дитячих малюнків 

«Країна моїх прав»
 
Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав» (далі – Конкурс).
 
Тема конкурсних робіт: права дитини.
Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.
Учасником Конкурсу може бути особа віком до 18 років.
 
Номінації Конкурсу:
Молодша група (віком до 8 років);
Середня група (віком від 9 до 13 років);
Старша група (віком від 14 до 17 років).
 
Етапи проведення Конкурсу:
I етап – прийом конкурсних робіт з 23.04.2020 року до 20.05.2020 року;
II етап – визначення переможців та оголошення результатів Конкурсу з 21.05.2020 року до 24.05.2020 року;
III етап – нагородження переможців, що відбудеться з 25.05.2020 року до 05.06.2020 року.
Організація проведення Конкурсу здійснюється Координаційним центром з надання правової допомоги.
 
Умови подання конкурсних робіт та вимоги до них:
1. На Конкурс подається індивідуально підготовлений малюнок учасника Конкурсу, пов’язаний з тематикою Конкурсу.
2. Конкурсна робота виконується в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, фарби, авторська техніка, комп’ютерна графіка тощо) у форматі А 3 або А 4.
3. Кожен учасник може подати не більше 1 (однієї) конкурсної роботи.
4. Конкурсна робота подається в електронному вигляді (сфотографована (за допомогою фотоапарату, мобільного телефону, планшету) або відсканована (за допомогою оргтехніки) належної якості) шляхом завантаження на офіційний сайт Конкурсу (далі – сайт) ( http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/ ) у форматі JPG, GIF, PNG.
5. Надсилаючи конкурсну роботу один із батьків (законний представник), який діє в інтересах дитини, яка є учасником Конкурсу, підтверджує повну згоду з умовами Конкурсу, а також згоду на публікацію малюнку (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому.
6. Надсилаючи конкурсну роботу один із батьків (законний представник) учасника Конкурсу надає згоду на обробку своїх персональних даних та персональних даних його дитини, яка є учасником Конкурсу та приймає офіційні правила Конкурсу (про що робиться відповідна відмітка).
7. Перед оголошенням результатів Конкурсу за згодою одного з батьків (законного представника) перевіряються документи учасника Конкурсу, що підтверджують відповідний вік дитини (відсканований або сфотографований документ належної якості).
 
Порядок подання конкурсних робіт:
1. Для подання конкурсної роботи учасник Конкурсу реєструється на сайті за посиланням: http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/ виключно через Gmail пошту, спільно з одним із батьків (законним представником) заповнює всі необхідні дані, завантажує на сайт не більше 1 (однієї) фотографії або скан-копії малюнку у форматі JPG, GIF, PNG із зазначенням назви роботи та чекає, коли конкурсна робота пройде модерацію і з’явиться на сайті для голосування.
 
2. Учасник Конкурсу може популяризувати свою конкурсну роботу для отримання голосів підтримки.
 
Голосування за конкурсні роботи та їх оцінювання:
1. Для голосування та підтримки конкурсної роботи потрібно виключно через Gmail пошту авторизуватися на сайті.
2. Після авторизації учасник голосування може за допомогою відмітки «Подобається» (лайк) підтримати одну найкращу, на його думку, конкурсну роботу.
3. Оцінювання конкурсних робіт відбувається на сайті в онлайн-режимі усіма авторизованими на сайті учасниками голосування, які виявили бажання підтримати одну з конкурсних робіт.
 
Визначення переможців та оголошення результатів Конкурсу
1. Переможці визначаються по кожній номінації у кількості трьох осіб – перше, друге та третє місця за кількістю вподобань (лайків), а саме відмітки «Подобається». 1 (перше) місце посідає учасник, який набрав найбільшу кількість вподобань у відповідній номінації.
2. Оголошення результатів Конкурсу публікується на сайті та на офіційному вебсайті Координаційного центру з надання правової допомоги.
 
Нагородження переможців
1. Переможці Конкурсу нагороджуються грамотами та призами за 1, 2, 3 місця в кожній номінації.
2. Кращі малюнки буде розміщено на офіційному вебсайті Координаційного центру з надання правової допомоги.
 
У разі виникнення будь-яких питань щодо умов та проведення Конкурсу звертатися за електронною адресою: daria.shynkarenko@legalaid.gov.ua або alina.serdiuk@legalaid.gov.ua.
 
Передивитись інформацію щодо умов конкурсу можна за посиланням - http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/?contest=contest-condition
 
 

 

 

 

  Наказ про проведення конкурсу
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:37
1278Kb Скачать скачать

 

 
 
 
Поїхати з дитиною за кордон – легко!

Друзі, дуже скоро розпочнуться канікули, тому ми розпочинаємо серію дописів про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, які було запроваджено завдяки ініціативі Мін'юсту #ЧужихДітейНеБуває.
Ці зміни до законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов'язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою.
Метою такої поїздки мають бути:
✔ лікування;
✔ навчання; 
✔ участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; 
✔ оздоровлення та відпочинок.
У цьому дописі розповідаємо порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.
У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця.
➡️ Що для цього потрібно зробити?
1) Повідомте другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;
2) Пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
Працівники прикорднонної служби можуть попросити вас пред'явити документи, які підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально посвідчену згоду на виїзд від другого з батьків не мають права!
Водночас, слід пам'ятати про обов'язок дотримуватися строків перебування з дитиною за кордоном. За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
 
 

 

Южноукраїнське бюро правової допомоги, до якого Ви можете звертатись за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, буд. 23 (ДБ Чайка), 1 поверх, каб. 14,                    тел. (05136) 5-55-08.

  

  Інформація про правила подорожі та тимчасового виїзду з дитиною за кордон
Формат: ZIP | Добавлен: 23/08/2020 17:03:24
359Kb Скачать скачать
Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника
 
Порядок та строк оскарження рішення про звільнення
 • Працівник може звернутися до суду із заявою про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
 • Позовна заява подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача відповідно до порядку, передбаченого законодавством.
 • У разі пропуску з поважних причин місячного строку, встановленого для подання позовної заяви про поновлення на роботі, суд може поновити цей строк.
 • Вартість: позивачі за подання до суду позовної заяви про поновлення на роботі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
 
Відшкодування середнього заробітку за час вимушеного прогулу
 • Одночасно з прийняттям рішення про поновлення на роботі суд приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, суд виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
 
Відшкодування моральної шкоди
 • Незаконно звільнений працівник у судовому порядку може вимагати відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
 
Виконання рішення про поновлення на роботі
 • Рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника виконується невідкладно. Поновлення працівника на роботі відбувається з дати звільнення працівника (на підставі рішення суду, яким таке звільнення визнано незаконним), а не з дати винесення судом відповідного рішення.
 • Рішення суду про поновлення працівника на роботі вважається виконаним з дня видання власником або уповноваженим ним органом про це наказу та внесення відповідного запису до трудової книжки працівника. Наказ про поновлення працівника на роботі повинен містити такі пункти: про скасування наказу про звільнення; про поновлення працівника на посаді, яку він займав до звільнення; про виплату працівнику середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
 • Запис у трудовій книжці. Після видання власником або уповноваженим ним органом наказу про поновлення на роботі вносяться зміни до трудової книжки працівника, зокрема визнається недійсним запис про звільнення і робиться запис про поновлення на попередній роботі. Наприклад, пишеться: «Запис за № таким-то є недійсним, поновлений на попередній роботі». У графі 4 в такому разі робиться посилання на наказ про поновлення на роботі.
 • При наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, надалі визнаного недійсним, на прохання працівника видається дублікат трудової книжки без внесення до неї запису, визнаного недійсним.
 • Виплата працівникові середнього заробітку за час затримки виконання рішення про поновлення на роботі. У разі затримки власником або уповноваженим ним
 • органом виконання рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника за позовом такого працівника суд виносить рішення про виплату йому середнього заробітку за час затримки. Середньомісячна заробітна плата, зокрема у випадку вимушеного прогулу, обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.
 
Спрощена схема поновлення на роботі при незаконному звільненні
 • позовна заява про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу з вимогою про відшкодування моральної шкоди за наявності підстав подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки без сплати судового збору при розгляді справи в усіх судових інстанціях.
 • виконання судового рішення про поновлення на робот:
 • негайне поновлення на роботі з дати звільнення шляхом видання роботодавцем відповідного акта (наказу, розпорядження)
 • у разі затримки виконання рішення працівнику за його позовом виплачується середній заробіток за час затримки
 • при невиконанні рішення державним виконавцем накладається на роботодавця штраф та встановлюється новий строк для виконання рішення при повторному невиконанні штраф подвоюється та органи досудового розслідування повідомляються про вчинення кримінального правопорушення
 • у разі ліквідації підприємства (установи, організації) суд зобов’язує ліквідаційну комісію або власника (правонаступника) виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу та визнає працівника звільненим за пунктом 1 статті 40 КЗпП України якщо процедура ліквідації не завершена, працівник поновлюється на роботі у встановленому порядку
 
Відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на роботі
 • У разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
 
Особливі випадки: ліквідація підприємства, установи, організації
 • У випадку, коли працівника звільнено без законних підстав або з порушенням встановленого порядку, але поновити його на роботі неможливо внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації, суд визнає звільнення неправильним і зобов’язує ліквідаційну комісію або власника (орган, уповноважений управляти майном ліквідованого підприємства, установи, організації, а у відповідних випадках – правонаступника) виплатити цьому працівникові заробітну плату за час вимушеного прогулу. Одночасно суд визначає працівника звільненим за пунктом 1 статті 40 КЗпП 
 • України у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації. Якщо ж на день прийняття судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника процедуру ліквідації підприємства, установи, організації розпочато, але ще не завершено, на вказане підприємство, установу, організацію покладається обов’язок поновлення на роботі такого працівника та здійснення на його користь визначених законодавством виплат.
 
Нормативна база:
 • Конституція України
 • Кодекс законів про працю України
 • Закон України «Про виконавче провадження»
 • Порядок обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100
 • Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за № 110
 • постанова Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06 листопада 1992 року № 9
 
 

Южноукраїнське бюро правової допомоги, до якого Ви можете звертатись за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, буд. 23 (ДБ Чайка), 1 поверх,     каб. 14,  тел. (05136) 5-55-08.
  

  Захищайте трудові права "Право за тобою"
Формат: ZIP | Добавлен: 23/08/2020 17:03:24
3408Kb Скачать скачать
Зрубав дерево – отримав покарання
 
Щороку з настанням весни значна частина населення переймається питанням відпочинку на природі та розведення вогнища для приготування їжі чи обігріву. Оптимальним шляхом вирішення даного питання є придбання спеціальних дров чи вугілля, але громадяни приймають і інші рішення. Частина населення купує дрова законним шляхом, а є категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони вчиняють злочин, йдучи до лісу і самовільно спилюючи дерева. Відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Зокрема, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.
 
Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується ст. 246 Кримінального кодексу України, а саме - незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
Вчинення цього злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб — карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Даний злочин відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості.
Адміністративна відповідальність регламентується ст. 65 КУпАП, а саме: незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тож, плануючи своє дозвілля, дізнайтесь про правила відпочинку на природі. Адже довкілля має бути безпечним.
Джерело: Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid»  https://wiki.legalaid.gov.ua.
 

Южноукраїнське бюро правової допомоги, до якого Ви можете звертатись за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, буд. 23 (ДБ Чайка), 1 поверх, каб. 14,                    тел. (05136) 5-55-08. 

  Відповідальність за спалювання листя
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:43
19Kb Скачать скачать
Що треба знати, щоб не втратити право голосу в день виборів?
Перед початком голосування необхідно перевірити, чи включені ви у список виборців.
Це можна зробити двома простими способами:
1. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців (далі - ДРВ) за місцем своєї реєстрації. В Арбузинському районі – це Відділ ведення ДРВ апарату Арбузинської районної державної адміністрації, пл. Центральна, 18, смт. Арбузинка, Арбузинський район, Миколаївська обл., 55300, телефон (05132) 3-04-36, 3-04-47, з 08:00 до 17:00, перерва: 12:00-12:45.
2. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця», за електронною адресою: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN
Обидва способи є простими і допоможуть заздалегідь потурбуватись про свій голос.
Якщо в день плебісциту ви не зможете перебувати за офіційним місцем проживання, до органу ведення Державного реєстру виборців необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.
При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток. Така заява подається винятково особисто, і не може бути передоручено чи направлено листом.
До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій та інше.
Виборці, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.
Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.
У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.
Виборець, який за станом здоров'я не може прибути в день голосування на виборчу дільницю може до 12 години 30 жовтня 2010 року письмово повідомити до Державного реєстру виборців про бажання голосувати за межами приміщення для голосування, і в день виборів до нього завітає виборча дільниця.
В уточненому виборчому списку в день голосування виправлення неточностей та технічних описок здійснюється головою, заступником голови та секретарем ДВК у тому випадку, коли є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.
В той же час, варто пам'ятати, що у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.
З метою забезпечення своєчасного звернення суду, по всій Україні в день виборів функціонуватимуть центри правової допомоги і бюро правової допомоги.
Також з огляду на необхідність забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян України 30 та 31 березня 2019 року (два дні) у черговому режимі – з 09:00 до 17:00 буде працювати Южноукраїнське бюро правової допомоги, до якого Ви можете звертатись за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, буд. 23 (ДБ Чайка), 1 поверх, каб. 14,    тел. (05136) 5-55-08.

 

 

вул. Дружби Народів 23, каб.14,
м. Южноукраїнськ, Україна
 
тел: (05136)55508
е: yuzhnoukrainsk@legalaid.mk.ua
 
 
www.legalaid.gov.ua
 
 
 
Южноукраїнське бюро правової допомоги
 
 
 
 

Використання водойм в Україні в цілях любительської риболовлі

 
Питання використання водойм в Україні в цілях любительської риболовлі регулюють: Конституція України, Водний кодекс України, Закон України «Про аквакультуру»,    «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про тваринний світ», а також Правила любительського і спортивного рибальства.
Відповідно до статей 17, 27 Закону України «Про тваринний світ» на природних водоймах встановлено два види любительського рибальства: на умовах загального (у водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову) та спеціального (відповідними дозволами чи іншими документами) використання водних біоресурсів
Любительський   і   спортивний   лов   риби   і   водних безхребетних для власних  потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні, технічні, лікувальні та інші), водоймах, де лов або добування ) заборонені Правилами рибальства.
 
Жодного любительського рибальства на рибогосподарських технологічних водоймах не може бути тому, що риба є власністю господарюючого суб’єкта.
Разом з тим суб’єкти аквакультури можуть надавати рекреаційні послуги (а не загальне водокористування) на платній або безоплатній основі.
 
Загальне водокористування на інших водних об’єктах, реалізується відповідно до статті 51 Водного кодексу України, за якою водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування (у тому числі любительського та спортивного рибальства), однак, крім випадків, передбачених законом.
На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.
Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний довести до відома населення: або умови загального водокористування, або про встановлення обмежень загального водокористування на водному об’єкті, наданому йому в оренду
Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях:
Об'єкти лову
Водойми загального користування
Водойми закріплені за ГО, а також ті, де запроваджене платне рибальство
Риба (кг)
3
5
Раки (шт.)
30
50
 
В рибогосподарствах обмеження не діє.
 
Забороняється   лов   риби,   добування водних тварин протягом усього року:       
 
-          на ділянці від греблі Олександрівської ГЕС на протязі 
 
4 км униз за течією (Миколаївська область);
 
-          на ділянці в межах м. Первомайська від впадання
 
р. Кодима вниз річкою до краю міської межі;
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється:
На водоймах загального користування - з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.
На водоймах, на яких впроваджене платне рибальство:
-          з берега   або з човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом.
На водоймах, наданих громадським об'єднанням   для організації любительського рибальства:
-          членам громадських об'єднань за їх членськими квитками з берега і човнів вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом;
-          іншим особам - забороняється;
-          особи, пойменовані в пункті 4.1.2 Правил рибальства, мають право на безоплатний лов риби з берега і човна.
-           
Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега
 
 

Відповідальність у сфері любительської риболовлі

 
Держрибагентство може накласти стягнення у справах:
За перевищення затверджених лімітів та нормативів використання природних ресурсів – штраф від 3 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі - НПД).
За порушення правил рибальства – штраф від 2 до 10 НПД.
За грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – штраф від 20 до 40 НПД з конфіскацією знарядь.
Державна екологічна інспекція може накласти стягнення у справах:
За виготовлення, збут, зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції -штраф від 9 до 21 НПД з конфіскацією знарядь матеріалів та засобів для їх виготовлення.
Реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу - штраф від 50 до 100 НПД.
Національна поліція порушує кримінальну справу у діяннях:
Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду – штраф від 100 до 200 НПД (для кримінальних справ) чи обмеження волі до 3 років.
Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за такий же злочин - від 200 до 400 НПД (для кримінальних справ) чи позбавлення волі до 3 років.
 

    

21.06.2018 відбулось засідання робочої групи у складі якої начальник Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіна Ганна Вікторівна, з проведення правороз’яснювальних заходів щодо виконання Плану дій реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на території Арбузинського району. Під час засідання було обговорено ряд проблемних питань, зокрема виявлення дітей, стосовно яких не проведено державної реєстрації народження, проведення перевірок у дошкільних та шкільних начальних закладах, налагоджено тісну співпрацю між Южноукраїнським бюро правової допомоги, Арбузинським районним відділом ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області та виконавчими органами державної влади та місцевого самоврядування району.

 

Наприкінці засідання було обговорено проект плану перевірок у навчальних закладах Арбузинського району.
  Позбавлення батьківських прав
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:30
23Kb Скачать скачать
  Правила поведінки при затриманні поліцією.
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:30
22Kb Скачать скачать
  ЗВЕРНЕННЯ Організаційногокомітету з підготовки та проведення у 2018 роцізаходів з нагоди Дня охоронипраці в Україні
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:29
69Kb Скачать скачать
  Правила перевезення домашніх тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом.
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:30
26Kb Скачать скачать
  як адвокату залучитися для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: PNG | Добавлен: 23/08/2020 17:03:18
400Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет антирейдерство
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
186Kb Скачать скачать
  Наказ МЮУ про проведения конкурсу з вiдбору адвокатiв, якi залучаiоться для наданвя безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:23
125Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет досудове
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
184Kb Скачать скачать

Я МАЮ ПРАВО!  https://www.youtube.com/watch?v=wMCTG-xtAE8

  ЯМП! Буклет студенти
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
196Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет субсидії
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
974Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет аренда
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
1990Kb Скачать скачать
  ЯМП! Путівник виконавчого провадження
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
517Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет аліменти
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
944Kb Скачать скачать
  ЯМП! буклет памятка для боржника
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
1014Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет маскишоустоп
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
476Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет для стягувача
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
485Kb Скачать скачать