Арбузинський район » Культура » Історія
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

З історії розвитку бібліотечних закладів Арбузинського району.


 

1946 – жителі села Арбузинка зібрали невелику бібліотеку і відкрили її в одній кімнаті відремонтованого клубу. На кінець року в бібліотеці налічувалося 1200 книжок.

 

1951 – відкрилася Арбузинська районна бібліотека для дорослих.

 

1952 – почала працювати Арбузинська дитяча бібліотека. Книжковий фонд її становив 3920 примірників, читачів налічувалося 1050, книговидача за рік становила 21000 екземплярів.

 

1956 – Арбузинською дитячою бібліотекою завідувала Галина Антонівна Сусляк. Працівниками дитячої бібліотеки були Таїсія Андріївна Крайня та Тамара Михайлівна Шатохіна.

 

1956 – Для кращого обслуговування читачів районна бібліотека в різних селах району організувала 25 бібліотечних пересувок. Завідувала пересувками Тамара Михайлівна Шатохіна.

 

1957 – Арбузинською районною бібліотекою завідувала О. Гілка.

 

1958 – В районних та сільських бібліотеках створено систематичні каталоги, щоб полегшити читачам користуватися бібліотекою.

 

1958 – Районна бібліотека відкриває заочний абонемент ( завідуюча О. Гілка ).

 

22 листопада 1959 – В приміщені районного Будинку культури відбулася перша в районі конференція культосвітніх працівників, на якій було прийнято зобов’язання культосвітніх працівників про покращення культосвітньої роботи в районі та обрано делегатів на першу обласну конференцію культосвітніх працівників.

 

1960 – розпочато будівництво Мар’янівської сільської бібліотеки.

 

1965 – Арбузинською бібліотекою для дорослих завідувала Катерина Леонтіївна Нестерова, завідувала читальним залом завідувала Ніна Степанівна Маліцька.

 

1977 – Відбулася централізація бібліотечних установ Арбузинського району.