Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Звернення голови райдержадміністрації до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні

28/11/2015

Шановні мешканці Жовтневого району!

28 листопада, субота

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні

Історія органічно пов'язана з пам'яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. Пам’ять, нескінченна книга, у ній записано все. Однією зі сторінок цієї книги – є Голодомор тридцятих років, що став найстрашнішою трагедією в історії людства. За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами політики тоталітарного радянського режиму в Україні, за різними оцінками, стали від 4 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втрачала по 25 тисяч людей в день, по тисячі — на годину, по 17 — щохвилини.

Ще живі люди, котрі пам’ятають ті страшні часи і можуть розповісти про цю трагедію українського народу. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками. Але з кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення.

Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні роки й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

 

З повагою

 

Вікторія Москаленко

 

 

 

Всі новини →