


| Головна | Актуальна інформація | Оголошення | Оприлюднена інформація | Новини | Розпорядження голови | Звернення громадян | Каталог послуг |
19/02/2016
Про це заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Тетяна Коновалова говорила під час зустрічі з депутатами Лиманівської сільської ради.
- Кожна реформа потребує своїх виконавців та їх глибокого розуміння суті реформи. Без цього будь-яка реформа приречи на провал. Реформа місцевого самоврядування направлена передусім на забезпечення спроможності місцевих громад самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Децентралізація – це збільшення повноважень місцевих рад, це наближення послуг безпосередньо до споживача, це збільшення ресурсів для мобілізації внутрішніх резервів. – зазначила Тетяна Петрівна, - На сьогоднішній день переважна більшість територіальних громад України, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх вирішувати через брак власних коштів, занепад та відсутність інфраструктури. Для вирішення цього питання Уряд ще 1 квітня 2014 року схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні відповідно до якого було внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, які фактично були спрямовані на стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. В минулому році ми разом розробили перспективний план формування спроможних громад Жовтневого району відповідно до якого на території району формується чотири територіальні громади: Воскресенська, Шевченківська, Первомайська та Галицинівська. Сьогодні сільські, селищні, міські ради отримують більш широкий спектр повноважень в наданні адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи органами місцевого самоврядування Жовтневого району.
Заступник голови РДА Тетяна Коновалова зазначила, що процес реформування не є легким і прийняття відповідних законів не зробить життя кращім, як за змахом чарівної палички, та об’єднавши зусилля досягти бажаної цілі буде набагато легше. Головне не лякатись змін.
Того ж дня до заступника голови РДА звернулись мешканці Лиманівської сільської ради з проханням допомогти в вирішенні питань ремонту доріг, освітлення вулиць та ін.
.jpg)