Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Голова Вітовської РДА Олександр Демчук: «КОШТИ районного бюджету – ГРОМАДАМ РАЙОНУ»

18/07/2016

Олександр Миколайович, розкажіть, будь ласка, які питання були розглянуті на сесії районної ради щодо використання коштів районного бюджету?

Мною, як головою райдержадміністрації, проводяться виїзди до населених пунктів Вітовського району, під час яких відбуваються зустрічі з керівниками бюджетних установ, мешканцями населених пунктів району, вивчаються проблемні питання. Сьогодні є фінансові можливості в районному бюджеті, які можуть бути направлені на покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, соціально-економічний розвиток населених пунктів. Райдержадміністрацією був проведений ретельний аналіз поданих звернень, і, в першу чергу, на сесію районної ради були подані пропозиції щодо виділення додаткових коштів бюджетним установам, сільським, селищним радам для вирішення невідкладних питань, враховуючи і погодні умови, і підготовку бюджетних установ до осінньо-зимового періоду, а також термін проведення тендерних закупівель. При виділенні коштів з районного бюджету враховувались фінансові можливості місцевих бюджетів. Обсяг субвенції з районного бюджету місцевим бюджетам району визначався на умовах співфінансування з даних місцевих бюджетів.

На сесії районної ради, яка відбулася 06 липня поточного року, були внесені зміни до районного бюджету. Так, на збільшення видаткової частини районного бюджету були направлені кошти районного бюджету в загальній сумі 8 мільйонів 20 тисяч 784 гривень, це кошти вільного залишку та залишку стабілізаційної дотації. Крім того, до кінця року будуть використані: освітня субвенція з державного бюджету в сумі 2 мільйона 791 тисяча 960 грн., та кошти залишку освітньої субвенції в сумі 1мільон 358 тисяч 773 грн. Крім того, збільшився обсяг субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій на суму 7 мільйонів 327 тисяч 200 грн. та обсяг субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми на суму 238 тисяч 300 грн.

На які видатки заплановано направити кошти?

За рахунок коштів вільного залишку будуть проведені видатки:

-         для загальноосвітніх шкіл: направлені кошти в сумі 97 тисяч 240 грн. на придбання підручників (на умовах співфінансування); для Грейгівської ЗОШ будуть придбані проектори – 20 тисяч грн. та комп’ютери – 22 тисячі грн.  

-         позашкільна освіта відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації – 26 тисяч 830 грн. – учні приймуть участь у категорійних походах по Миколаївській області та Карпатах туристичними командами, у Всеукраїнському фестивалі «Єдина родина»; будуть придбані стилізовані українські костюми – 25 тисяч  грн.;

-         Жовтнева центральна районна лікарня – для забезпечення роботи лікарні виділені кошти на поточні видатки на загальну суму 450 тисяч 774 грн., в тому числі

-         бланки медичної документації 48 тисяч 87 грн.;

-         електровимірювання (перевірка контурів заземлення) – 30 тисяч 384 грн.

-         комплекс робіт по прокладці  електрокабелю терапевтичного корпуса -109 тисяч 928 грн.

-         комплекс робіт по ремонту та обслуговуванню системи водооснащення та опалення – 50 тисяч 100 грн.

-         придбання бензину – 30 тисяч грн.

-         оплата за цілодобове спостереження за протипожежним станом приміщень травматологічного відділення та технічне обслуговування установок автоматичної  протипожежної сигналізації – 30 тисяч грн.

-         оплата послуг за друк статей в районній  газеті "Вісник Жовтневщини" – 5 тисяч 275 грн.

-         встановлення засобів диференційного (погодинного) обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних в розрахункових точках обліку електричної енергії – 147 тисяч грн.

Для покращення обслуговування населення в ЖЦРЛ виділені кошти на закупівлю обладнання на загальну суму 564 тисячі грн., в тому числі:

-         рентгенологічна опромінювальна трубка для стаціонарного рентгенобладнання -55 тисяч грн.

-         стерилізатори повітряні для централізованої операційної (1од.) та пологового відділення (1од.) – 54 тисячі грн.

-         апарат штучної вентиляції легень «Малятко» - 350 тисяч грн.

-         апарат для визначення білірубіну у новороджених – 50 тисяч грн.

-         рентгенологічна опромінювальна трубка для пересувного рентген обладнання – 55 тисяч грн. 

центр первинної медико-санітарної допомоги – загальна сума виділених коштів становить 726 тисяч 28 грн. для забезпечення роботи медичних закладів населених пунктів Вітовського району, покращення обслуговування населення, а саме,

-         бойлер для Грейгівської АЗПСМ2 тисячі 200 грн.

-         мереживні фільтри (приміщення по вул. Самойловича) – 1 тисяча 200 грн.

-         медичний інвентар протиепідемічний для облаштування медичного транспорту (набори епідемічні – 6 тисяч 300 грн., гідропульти – 2 тисячі 400 грн., медикаменти – 6 тисяч 384 грн., мед. інструментарій – 2 тисячі 100 грн.) – 17 тисяч 184 грн.

-         виготовлення технічних умов для реконструкції комерційних вузлів обліку природного газу для  АЗПСМ – 12 тисяч грн.

-         асенізаційні послуги  для Шевченківської АЗПСМ – 3 тисячі грн.

-         обслуговування газової мережі9 тисяч 604 грн.

-         ремонт електродвигуна насосу для Шевченківської АЗПСМ -1 тисяча грн.

-         бактеріологічні дослідження – 28 тисяч 060 грн.

-         поточний ремонт приміщень Калинівської АЗПСМ – 197 тисяч 108 грн.

-         поточний ремонт покрівлі Калинівської АЗПСМ150 тисяч 851 грн.

-         поточний ремонт покрівлі Мішково-Погорілівської АЗПСМ33 тисячі 869 грн.

-         безкоштовні медикаменти для пільгових категорій населення100 тисяч грн.

-         придбання моніторів – 6 тисяч грн.

-         стільці  для очікування хворими прийому (150 шт.) – 37 тисяч 500 грн.

-         запчастини для поточного ремонту каналізаційної системи Прибузької АЗПСМ (крани змішувачі – 1 тисяча 35 грн., сифони – 105 грн., шланги – 194 грн.) – 1 тисяча 335 грн.

-         поточний ремонт теплотраси Первомайської АЗПСМ124 тисячі 376 грн.

-         технічні умови на заміну газового опалювального обладнання для Первомайської АЗПСМ - 741 грн.

централізована бібліотечна система отримує додаткові кошти на придбання матеріалів для облаштування Грейгівської бібліотеки-філії – 58 тисяч 160 грн.

сектор культури райдержадміністрації  отримує кошти з районного бюджету в сумі   9 тисяч 990 грн. на придбання компюторної техніки для Калинівської ДМШ.

            Також, на сесії було розглянуто питання щодо виділення коштів в сумі 340 тисяч грн. на виконання депутатами районної ради доручень виборців відповідно до програм, затверджених районною радою на 2016 рік. На однієї з сесій районної ради буде затверджений Порядок використання цих коштів і депутати районної ради зможуть використати виділені кошти на користь громади нашого району. 

Які кошти отримують сільські, селищні ради?

На кожній сесії районної ради в межах фінансової можливості районного бюджету виділяються певний фінансовий ресурс у вигляді субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток населених пунктів Вітовського району, приведення у належний стан бюджетних установ, придбання обладнання. На сесії, яка відбулася 06.07.2016, райдержадміністрацією, за підтримкою депутатського корпусу районної ради, були розглянуті питання щодо виділення значних коштів вільного залишку та залишку стабілізаційної дотації з районного бюджету сільським, селищним радам на загальну суму 5 мільйонів 86 тисяч 800 грн. (на умовах співфінансування), а саме:

Грейгівська сільська рада – отримує субвенцію з районного бюджету на загальну суму 297 тисяч 801 грн

Зеленогайська сільська рада – отримує субвенцію на загальну суму 458 тисяч грн.:458,671

Калинівська сільська рада – обсяг субвенції з районного бюджету становить 710 тисяч 220 грн., в тому числі:

Котляревська сільська рада – отримує субвенцію з районного бюджету на загальну суму 537 тисяч 254 грн.:

Пересадівська сільська рада – обсяг субвенції становить 1 мільйон 244 тисячі 740 грн.:

Полігонівська сільська рада – загальний обсяг субвенції з районного бюджету 936 тисяч 241 грн.:

Прибузька сільська рада – субвенція з районного бюджету в сумі 164 тисяч 587 грн.

Українківська сільська рада – загальний обсяг субвенції з районного бюджету становить 715 тисяч 703 грн.:

 Крім того, місцеві бюджети отримують додаткові субвенції з районного бюджету на виконання Програми соціального захисту населення "Турбота" (забезпечення безкоштовним харчуванням дітей учасників АТО та тимчасово переселених осіб з зони проведення антитерористичної операції, які  відвідують дошкільні заклади району) на загальну суму 21 тисяча 600 грн.

Олександр Миколайович, крім вільного залишку бюджетних коштів, з районного бюджету направляються інші кошти?

Так, залишок освітньої субвенції станом на 01.01.2016 в сумі 1 мільйон 358 тисяч 773 грн. відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації використає за такими напрямами:

-         матеріали, обладнання інвентар для шкіл – 310 тисяч грн.

-         поточні ремонти шкіл – 848 тисяч 773 грн.

-         придбання обладнання і предметів довгострокового використання – 200 тисяч грн.

Також на збільшення видаткової частини районного бюджету, а саме, на розвиток матеріально-технічної бази Первомайської ЗОШ, де створюється опорний загальноосвітній навчальний заклад, буде направлена цільова освітня субвенція з державного бюджету на загальну суму 2мільона 791 тисяча 960 грн., в тому числі:

-         придбання підручників та посібників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів – 100 тисяч 760 грн.

-         інтерактивні комплекси для кабінетів хімії, фізики, біології, географії,  лінгафон кабінету для Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. – 995 тисяч грн.

-         комп’ютери 25 шт. для Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст.296 тисяч 200 грн.

-         зміцнення матеріально-технічної бази Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. – 1мільон 400 тисяч грн. 

Не можу не подякувати сільським та селищним головам, які відгукнулись на звернення керівників бюджетних установ районного бюджету та передають субвенції з бюджетів сільських, селищних рад на покращення матеріально-технічного стану загальноосвітніх закладів. Так, Воскресенська селищна рада передає субвенцію до районного бюджету в сумі 12 тисяч 123 грн. на придбання господарських матеріалів для проведення поточного ремонту Воскресенської ЗОШ. Шевченківська сільська рада передає субвенцію в сумі 10 тисяч 250 грн. на придбання дошок та 19 тисяч 711 грн. на придбання інтерактивних пристроїв для Шевченківської ЗОШ. 

Хочу також звернути увагу, що в районному бюджеті передбачені кошти на об’єкти для співфінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2016 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. За попередніми даними по нашому району будуть виділені кошти з Державного регіонального розвитку на 3 об’єкта, суми співфінансування з районного бюджету складають:

-         реконструкція каналізаційного колектора від с.Полігон Жовтневого району Миколаївської області – сума співфінансування – 900 тисяч 330 грн. (850 тисяч 330 грн. кошти районного бюджету, 50 тисяч  грн. кошти Полігонівської сільської ради);

-         будівництво корпусу спортивного залу 12*24м з навчальними класами Мішково-Погорілівської загально-освітньої школи І-ІІ ступенів по вул. Інгульська, 78 село Мішково-Погорілове Жовтневого району Миколаївської обл. (співфінансування з районного бюджету)469 тисяч 322 грн. (будівництво розпочато у 2015 році);

-         реконструкція системи опалення Пересадівської загально-освітньої школи  І-ІІ ступенів в с. Пересадівка Жовтневого району Миколаївської обл. (співфінансування з районного бюджету) – 123 тисяч 280 грн.

Кошти повинні працювати на користь громади Вітовського району. Тепер основна мета керівників бюджетних установ, сільських, селищних голів використати кошти своєчасно, за цільовим призначенням.

Юлія Яковлєва

Всі новини →