Вітовський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

НА ВІТОВЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21/11/2019

У 2019 році Вітовський район відзначив шосту річницю початку масових акцій громадського протесту, з яких починалася Революція Гідності (листопад 2013 – лютий 2014), а також п’ятнадцяту річницю від початку Помаранчевої революції (2004 р.). У цей історично важливий та пам’ятний день вітовці вшанували пам’ять учасників громадських акцій протесту, які ціною свого життя, своєю силою, терпінням і вірою у торжество справедливості відстоювали гідність українського народу, його свободу і незалежність. Відстоювання українцями прав і свобод вартувало їм 107 убитих, яких назвуть “Небесною сотнею” та 2 тисяч поранених.

У малій залі Вітовської райради 21 листопада було проведено урочистий тематичний захід до Дня Гідності та Свободи. Перший заступник голови Вітовської РДА, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Андрій Приходченко, заступник голови райдержадміністрації Ірина Кулик, працівники апарату РДА, керівники підрозділів та відділів зібралися, щоб вшанувати патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору. Андрій Володимирович у своєму зверненні до зібрання наголосив, що в цей день ми вшановуємо патріотизм й мужність наших співвітчизників: «Нашій нації довелося пережити багато жахливих подій, про які раніше не могли й подумати в ХХІ столітті, та сьогодні історія безжальна... Вона назавжди закарбується у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го... Її важко буде дочитати до крапки... Кожен із загиблих заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Пам’ятаймо про це».

Так. Треба, щоб ми пам’ятали хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили. Герої не вмирають...

Кожен із Небесної сотні, як і ми з вами, мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час закликав їх до боротьби за вільну, чесну Україну. Хвилиною мовчання, вшанувавши тих, хто віддав своє життя заради України, присутні в скорботі схилили голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. Адже ніхто не в праві забути морозні дні 2013-2014 років, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

Працівники КУ «Вітовська ЦБС» підготували тематичну літературну виставку з найцікавішими роботами сучасних письменників, в творах яких у центрі уваги не тільки Майдан, як місце і досвід, а й пам’ять і діалог, війна і примирення, герої і перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі. Методист Світлана Скрипковська ознайомила з книгами, які розкривають тему російсько-українського протистояння на Сході України, трагічні сторінки антитерористичної операції, долі звичайних українців, що опинилися в зоні бойових дій.

Присутні мали можливість переглянути добірку документальних кадрів про Майдан, і ще раз опинитися у вирі подій шестирічної давнини. Проникливі слова з вуст ведучого, завідувача сектору культури РДА Сергія Гололобова, коли він коментував деякі кадри, просто пронизували душу. На очі в присутніх накочували сльози.

Тож хай пам’ять всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 

Всі новини →