Українська | Русский | English
Головна Актуальна інформація Оголошення Оприлюднена інформація Новини Розпорядження голови Звернення громадян Каталог послуг

Символіка Вітовського району

  Про затвердження герба, прапора Вітовського району у новій редакції
Формат: PDF | Добавлен: 07/02/2019 15:12:08
1144Kb Скачать скачать

 

             Герб Вітовського району

 

 

      Герб являє собою форму щита із закругленням внизу і співвідношення сторін 5:6.

У синьому полі вершник у золотих лицарських латах, обличчям тілесного кольору, срібним мечем у правій руці над головою і червоним щитком із срібним шестираменним хрестом на лівому плечі. Під вершником срібний кінь, який скаче у праву сторону із золотими підковами, стременами і сідлом, під яким червоне покривало.

Вершник на коні символізує історичний факт заснування Литовським князем Вітовтом у 1399 році на південних землях нинішньої Миколаївщини, фортеці з вежею, митницею і поселенням, яке отримало найменування Вітольд-Гіммані, в перекладі з турецької - Вітовські бані (фортечні вежі доби Литовського князівства мали куполи (бані).

Озброєний лицар символізує боротьбу добра із злом, світла із тьмою, є символом захисту своєї землі.

Шестираменний срібний хрест є хрестом з герба роду Ягайлів, до якого відноситься Вітовт. і символізує утвердження христянства у Литовському Князівстві.

Кінь у християнстві - символ хоробрості і благородства.

Синій колір символізує відродження, щирість і вірність, також духовність і чистоту.

Золотий колір (поданий жовтим) символізує знатність і багатство.

Срібний колір символізує відкритість, примирення і доброту.

Червоний колір символізує мужність і великодушність.

Герб є символом району, який відображає історичну ґрунтовність заснування та стверджує єдність районної громади у праці, їх прагнення увічнити історичне минуле району, а також, є зовнішнім атрибутом влади.

Еталон герба в кольоровому зображені на форматі А4, а також, його комп'ютерна версія зберігаються у голови районної ради.

            

Прапор Вітовського району

 

 

 Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3 повторює в основному колористику та символіку герба Вітовського району.

Полотнище поділене вертикально на синє, біле і синє поля із співвідношенням 1:2:1. По центру прапора у білому полі кольорове зображення герба Вітовського району.

 Синій колір на прапорі символізує відродження, щирість і вірність, також духовність і чистоту. Синій колір нагадує про межування земель Вітовського району з Бузьким лиманом.

  Білий колір (у геральдиці замінює срібний) символізує відкритість, примирення і доброту.

Відстань від верхнього краю прапора до верхнього краю герба становить 20% від ширини прапора (вертикальної сторони).

Висота гербового щита становить 60% від ширини прапора.

  Прапор району є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом  єдності     територіальних   громад    Вітовського    району    та взаєморозуміння її мешканців.

Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності і мирного співіснування, символом краси сучасного району,   історичної   спадщини   та   природного   багатства   місцевості,   де розташований район.